Acer CloudProfessor – kit, ktorý naučí chápať internet vecí

ZDROJ | Acer

Spoločnosť Acer na výstave BETT okrem školského notebooku predstavila i kit, ktorý je určený predovšetkým pre mladšiu vekovú skupinu. Jeho účelom je učiť o možnostiach IoT, teda internetu vecí. Privítajte Acer CloudProfessor.

https://youtu.be/7DC_0rq1D-g

S rozvojom technológie sledujeme i príležitostné pokusy firiem o to, aby naučili menej zdatných používateľov, ako funguje napríklad taký počítač. Dobrým príkladom je Raspberry Pi či počítač Kano.

Internet vecí sa ale postupne tiež stáva ďalšou veľkou novinkou. Acer CloudProfessor je sada tvorená programovateľnými kompontentmi a softvérom od Aceru, ktorý naučí študentov, ale aj všetkých ostatných, ako pracovať s programovacími jazykmi. Myslelo sa na Blockly, LiveCode aj JavaScript. Programovanie bude prebiehať pomocou aplikácie pre Android, ChromeOS či iOS.

Acer CloudProfessor 2
ZDROJ | Acer

Kit od Aceru je okrem toho prvým, ktorý kombinuje hardvér, softvér i cloudové úložisko. Okrem modulu CloudProfessor sa v balení nachádza i vývojová doska Arduino Leonardo a LED101, seeed Arduino Shield, dve LED svietidlá, dva senzory, z ktorých je jeden svetelný a jeden tepelný a malý motor. Ten bude slúžiť na pohyb vrámci projektov týkajúcich sa robotiky.

Acer CloudProfessor 3
ZDROJ | Acer

Hneď po vybalení spoločnosť ponúka i ekosystém, s partnermi z niekoľkých vrstiev technologického priemyslu. Po zapojení by tak mal mať používateľ hneď voľnosť na preskúmanie možností bez toho, aby sa musel zaujímať o zabezpečenie či API.

Pozrite siLG má All-in-One riešenie pre IoT a zabezpečenie domácnosti

Samotná krabička Acer CloudProfessor je potom šikovná, nezaberá veľa miesta a neváži ani 100 gramov. Pripája sa prostredníctvom Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a Bluetooth vo verzii 4.0. Vnútorné úložisko má kapacitu 16 GB a problém nebude robiť ani SD karta. Tá bude podporovaná do 128 GB. O pohon zariadenia sa postará SoC Intel Atom X5 Z8300 CherryTrail. Operačným systémom je Linux.

Acer CloudProfessor 4
ZDROJ | Acer

Ak vás Acer CloudProfessor zaujal, musíte si počkať. Dostupnosť, ako aj cena na Slovensku zatiaľ zostáva utajená. Vieme len to, že produkt sa začne predávať v prvej polovici roka 2017.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku