Acer Chromebook Tab 10 – šikovný tablet vhodný pre študentov

ZDROJ | Acer

Okrem Applu tento týždeň prišiel s novým tabletom aj Acer. Tablet Acer Chromebook Tab 10 je prvým Chrome OS tabletom od tejto spoločnosti.

ZDROJ | Acer

S tabletmi určenými na vzdelávanie sa nám nejako roztrhlo vrece. Ak neobľubujete systém iOS, možno vás zaujme novinka s operačným systémom Chrome od Aceru.

Tablet podporuje zapojenie študentov do výuky a vzájomné zdieľanie medzi študentmi a učiteľmi. Vďaka licencii Chrome Education dostanú študenti prístup k učebným materiálom v jednoduchom a zabezpečenom rozhraní.

Tablet má 9,7″ QXGA displej s rozlíšením 2 048 x 1 536 pixelov. Výhodou je, že k tabletu dostanete aj stylus pero Waxom EMR, ktoré môžete využiť na písanie či kreslenie. Výhodou je, že pero nemusíte nabíjať a dá sa skryť priamo do tela tabletu.

ZDROJ | Acer

Pozrite siNový iPad bude cenovo najdostupnejším tabletom od Apple

Tablet podporuje aj rozšírenú realitu v rámci programu Google Expeditions AR, ktorý môžete tiež využiť ako učebnú pomôcku. Na učenie však môžete použiť aj niektorú z aplikácií na Google Play store.

Čo sa týka fotoaparátu, okrem 2 Mpx webkamery s podporou HD, má tablet aj zadný 5 Mpx fotoaparát. Tablet sľubuje 9-hodinovú výdrž na jedno nabitie. Samotné nabíjanie či prenos dát prebieha cez klasický USB-C port.

Tablet Acer Chromebook Tab 10 váži 550 gramov a predávať sa bude v modrom farebnom spracovaní. Vo vnútri nájdete dvojjadrový procesor Cortex A72 a štvorjadrový procesor Cortex-A53. Okrem neho vo vnútri nájdete 4 GB RAM, 32 GB úložisko a Bluetooth 4.1.

ZDROJ | Acer

Pozrite siLenovo predstavilo nový nettop s Chrome OS

Pamäť tabletu si viete rozšíriť čítačkou microSD kariet. Tablet Acer Chromebook Tab 10 bude dostupný od mája za cenu 329 €, čo je rovnaká cena ako nový Apple iPad, len s tým rozdielom, že k tomuto tabletu dostanete pribalené samotné stylus pero.

Acer bude tablet ponúkať špeciálne pre firmy a školy s cieľom vzdelávania zamestnancov alebo študentov, takže bežne v obchode si ho nekúpite.

ZdrojAcer

Komentáre k článku