Acer Chromebook Spin 11 – prívetivý notebook do školy

Acer Chromebook Spin 11

Acer na na veľtrhu BETT 2017 predstavil svoju novinku, Acer Chromebook Spin 11. Ide o robustný, šikovný laptop, ktorý má tiež stylus a určený je do škôl.

Acer Chromebook Spin 11
ZDROJ | Google

Chromebookom sa v poslednej dobe darí. Naznačujú to aj niektoré prieskumy podľa ktorých už majú notebooky s operačným systémom Chrome OS až polovicu trhu vo vzdelávacom sektore. Stávajú sa preto silným konkurentom pre Apple.

Za účelom ďalšieho posilnenia postavenia na trhu Acer v spolupráci s Google predstavili ďalšiu novinku, ktorá bude znova určená do tried. Skrýva však hneď niekoľko prekvapení.

Acer Chromebook Spin 11
ZDROJ | Acer

Začneme konštrukciou. Nový Spin váži 1,4 kilogramu, tenký je potom 20,5 milimetra. Výrobca myslel na každodenné podmienky v triedach, preto notebook spĺňa armádne normy U.S. MIL-STD 810G. V praxi to znamená napríklad i to, že by mal bez ujmy zvládnuť pád z výšky 122 centimetrov. Klávesnica tiež zvládne až 330 mililitrov tekutiny.

Pozrite siDell Chromebook 11 Convertible – nový hybrid pre školákov

Acer Chromebook Spin 11 nezabudol na novodobý trend a do notebooku implementoval aj 360° pánty, čo zaistí hneď štyri spôsoby využitia, a to režim stan, tablet, displej a notebook.

Displej je tiež zaujímavou súčasťou zariadenia. Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o 11-palcovú uhlopriečku, na ktorej sa používateľ bude pozerať na HD rozlíšenie. Okrem toho je monitor dotykový a podporuje i stylus Wacom EMR.

Acer Chromebook Spin 11 2
ZDROJ | Acer

V prípade, že ho žiak nestratí by s ním iné problémy byť nemali, nenachádzajú sa v ňom totiž batérie. Celý panel je tiež pokrytý antibakteriálnou vrstvou, ako i chráneným sklom Gorilla Glass.

V závislosti od konfigurácie bude možné Acer Chromebook Spin 11 kúpiť v dvoch variantoch, a to so štvorjadrovým alebo dvojjadrovým Intel Core Celeron procesorom. Následne je na výber 4 GB alebo 8 GB pamäte RAM a 32 GB alebo 64 GB úložného priestoru.

Acer Chromebook Spin 11 3
ZDROJ | Acer

Na pripojenie budú slúžiť 2X2 MIMO 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.2, dva USB-C porty, dva USB 3.0 porty i čítačka SD kariet. Notebook sa tiež chváli údajne 10-hodinovou výdržou.

Acer Chromebook Spin 11 by mal byť dostupný v druhom kvartáli roka 2017. Cena sa zastavila na hranici 460 € už aj s daňou.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku