Aby sme doma mali svoje pohodlie

Pracujúci človek doma trávi len malú časť dňa. Preto si aspoň týchto pár hodín chceme spríjemniť čo najviac. Domov by sme nemali vidieť len ako príležitosť dobre sa vyspať vo vlastnej posteli. Spánok je dôležitý na regeneráciu tela, naša myseľ však potrebuje iný oddych.

PR leto

Ak pracujete manuálne a myseľ je pri práci zanedbávaná, ideálnu regeneráciu predstavuje aktívne zapojenie mysle aspoň doma. Môžete napríklad čítať náročnejšiu literatúru či riešiť detektívky. Ak v práci je však myseľ tou hybnou silou, postačí aj menej náročný oddych. V tomto prípade, nezaťažujte svoje myšlienky ťažkými úvahami. Venujte sa skôr rodine a známym, alebo si nájdite koníček, pri ktorom využijete svoje manuálne zručnosti. Správnym oddychom sa vyhnete, v poslednej dobe veľmi spomínanému, syndrómu vyhorenia.

Oddych je pre našu celkovú pohodu aj zdravie veľmi dôležitý, netreba ho teda podceňovať. V starobe len málo z nás bude spomínať na pracovné úspechy. Skôr ľudí mrzí, že sa až priveľmi venovali svojmu zamestnaniu a zanedbávali svojich blízkych. Spoločne strávený príjemný večer s rodinou nenahradí asi nič. Stačí ak sa všetci stretnú aj len pred LCD televízorom a pozrú obľúbenú reláciu či pekný film. Obývacia izba je predsa stredom každého domova. Využite ju naplno a strávte v jej príjemnom prostredí pár pekných chvíľ. Nie je nič lepšie ak sa v pohodovej atmosfére stretne celá rodina.

Či už pred telkou alebo s knihou v ruke, iste chcete plné pohodlie. Veď ako sa môžete uvoľniť, ak budete sedieť ako školák v lavici s vystretým chrbtom a na tvrdej drevenej stoličke? Komfort Vám zabezpečí nielen sedačka ale aj neuveriteľne pohodlný sedací vak. Pre človeka je však dôležitá aj správna teplota, najmä doma tak pociťujeme aj drobné výkyvy. V zime preto kúrime, v lete však potrebujeme spoľahlivé ochladenie. Keďže sa práve blíži najteplejšie obdobie roka, myslite už teraz na príjemný chládok vďaka Panasonic klimatizácií.

 

Foto: Katalognabytku.sk

Komentáre k článku