A predsa sa ohli! Už aj Samsung Galaxy S6 edge a HTC One M9

Apple iPhone 6 Plus

Pamätáte si na aféru okolo ohýbania Apple iPhone 6 Plus? Nebolo to predsalen tak dávno a už tu máme novú vlnu ohýbania. Najnovšími adeptmi sa stali vlajkové lode od SamsunguHTC.

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6/S6 edge je vraj možné ohnúť pomerne ľahko. Niet sa čomu čudovať, veď hrúbka týchto dvojičiek je len 6,4, resp. 7 mm. Pri tak tenkom tele je prakticky nemožné, aby ste ho v ruke neohli. Ale na čo by ste to robili? Podobné „testy“ robili mnohí aj na iPhone 6 Plus a k ničomu to neviedlo. Pravdou však je, že obe novinky z dielne Samsungu je možné pomerne ľahko ohnúť.

Dokazuje to aj trojbodový test, ktorý nechal Samsung spraviť na oboch spomínaných modeloch. Oba modely pritom zvládli tlak cca 36 kg, čo je ale menej, ako tlak, ktorý môže za istých okolností (bežne je však tlak v zadnom vrecku ekvivalentom 30 kg) vzniknúť pri posadení sa na tvrdú podložku s telefónom v zadnom vrecku nohavíc.

HTC One M9

Podobne je na tom aj konkurenčná vlajková loď, HTC One M9, ktorej telo je hrubé 9,6 mm. To tiež zvláda tlak okolo 36 kg pri trojbodovom teste. Spoločnosť SquareTrade ale zašla ešte ďalej a pomocou svojho „robota“ BendBot porovnala tri spomínané modely. Prvým je Apple iPhone 6 Plus (zdeformovaný pri tlaku 49,9 kg) nasledovaný HTC One M9 (zdeformovaný pri tlaku 54,4 kg) so zakončením so Samsungom Galaxy S6 edge (zdeformovaný pri tlaku 49,9 kg). Všetky tri smartfóny sa ohli, všetky tri pri istom tlaku praskli a boli nepoužiteľné.

Čo z toho vyplýva? To, čo je nám každému normálnemu jasné – nepchať si tenké smartfóny s cenou prevyšujúcou mesačnú mzdu väčšiny Slovenska do zadného vrecka nohavíc.

Foto: TECHBOX

Zdroj: Samsung, SquareTrade

Komentáre k článku