96. deň: Okuliare s rozšírenou realitou od Googlu sú skutočnosťou

Google dnes oficiálne potvrdil vývoj špeciálnych okuliarov s rozšírenou realitou. Promo video vyzerá úžasne. Nokia Mapy dostali aktualizáciu aj na operačnom systéme Nokia Belle. Dropbox zvyšuje odmenu za nového používaľa na 500 MB a navyše zvýšil aj maximálne množstvo miesta získaného zdarma. Microsoft si stuningoval vlastný Ford Mustang.

Určite si prečítajte:

BMW i8 Spyder: s vetrom vo vlasoch batériou pod zadkom

Najštýlovejší smartfón, ako inak, z Japonska

Slnečné lietadlo Solar Impulse na prahu nového rekordu

Genius vám dá veľa muziky málo peňazí

Dropbox rozdáva vyššie odmeny

Populárna služba Dropbox v posledných dňoch navýšila odmenu za nových používateľov, ktorí sa zaregistrujú na základe vás, z 250 MB na 500 MB. Celkové miesto, ktoré môžete získať zdarma aj týmto spôsobom sa zvýšilo z 8 GB na dvojnásobok, teda 16 GB.

Dropbox

Nokia Mapy 2.0

Nové mapy od Nokie sme vám naposledy predstavili na Windows Phone Mango. Aktualizácia s označením 2.0 dorazila aj pre operačný systém Nokia Belle (bývalý Symbian Belle). Nová verzia prináša nový widget, aplikáciu Verejná doprava s rozpisom MHD v Bratislave alebo aktuálne počasie.

Nokia E7

Mustang od Microsoftu

Microsoft predstavil koncept auta, ktoré prezentuje technológie budúcnosti. V upravenom Mustangu je možné nájsť tablety, ktoré plnia funkciu palubnej dosky, konzolu Xbox 360 s projektorom alebo odomykanie a štartovanie len pomocou aplikácie.

Nové aplikácie pre Smart TV

Samsung dnes uvoľnil dvojicu aplikácií pre Smart TV. Prvá aplikácia s názvom FilmBox bude dostupná zdarma a poskytne prístup do databázy 2 000 filmov spoločnosti SPI International. Aplikácia Filmbox Live je prístupná len s paušálnym poplatkom a sprístupní prezeranie programov FilmBox, FilmBox Extra, FilmBox HD, FilmBox Family, FilmBox Plus. Na Slovensko alebo Česko dorazí až v júli. Maďari, Poliaci, Španieli alebo Bulhari sa môžu tešiť už teraz.

Smart TV

Kryt s kondómom

Zdá sa, že rozmanitosť ochranných krytov pre platformu iOS nemá konca kraja. Pre zákazníkov výborná správa, pretože je skutočne z čoho vyberať. Čo by ste ale povedali na kryt, ktorý v sebe schováva kondóm? :)

Okuliare s rozšírenou realitou od Googlu

Špekulácie, o ktorých sme vás informovali začiatkom februára neklamali. Google skutočne pripravuje vlastné okuliare s tzv. augumented reality. Dokážu identifikovať predmety, fotografovať, telefonovať… skrátka úžasne zastúpiť väčšinu funkcií smartfónu, ktorý môže byť zatiaľ pohodlne vo vrecku. Určite si nezabudnite prezrieť video alebo si pridať do svojich kruhov oficiálnu stránku projektu.

Foto: Dropbox, Samsung, Techbox

Komentáre k článku