8K UHD televízory LG bude dopovať umelá inteligencia s novým procesorom

ZDROJ | LG LG

LG počas výstavy CES 2020 v Las Vegas ukázalo viacero nových televízorov. Absolútnou špičkou ale budú 8K Ultra HD modely s najnovším procesorom Alpha 9 tretej generácie. Nové majú byť aj displeje, vrátane 8K OLED panelov.

ZDROJ | LG

Juhokórejský výrobca si na CES doniesol nie len 4K Ultra HD modely, ale aj 8K UHD televízory. A to nie len LCD panely, ale už aj OLED panely. Absolútnym vrcholom ponuky budú dva OLED modely zo série LG SIGNATURE OLED 8K s 88 a 77-palcovou uhlopriečkou.

Medzi LCD panelmi sa budú vynímať 8K Ultra HD televízory LG NanoCell, a to konkrétne modely 75 a 65 Nano99, 75 a 65 Nano 97 a 75 a 65 Nano95.

Úplnou novinkou je tzv. Gallery Series, obdoba Samsung The Frame, no s OLED displejmi. Modely v tejto sérii majú evokovať obraz na stene, čo sa im darí vďaka extrémne tenkým displejom. Jediný problém je kábel, ktorý len tak neskryjete. To isté platí aj pre modely na obrázkoch, ktoré majú zapnutý obraz, ale kábel im chýba.

ZDROJ | LG

Všetky nové 8K Ultra HD televízory od LG budú pracovať na najnovšom procesore Alpha 9 Gen 3, ktorý využíva umelú inteligenciu a strojové učenie pre čo najlepšie podanie obrazu.

Zároveň má byť aj vďaka nemu výborný obraz z nižších rozlíšení s využitím upscalingu a technológií ako Quad Step Noise Reduction či Sharpness Enhancer. Procesor má byť schopný sledovať každý jeden frame prehrávaného obrazu a detegovať na ňom texty či tváre a vylepšovať ich.

Funkcia Auto Genre Selection má rozpoznávať sledovaný obsah a na základe toho automaticky upravovať nastavenia. Základom sú 4 žánre: film, šport, štandard a animovaný film. Procesor má okrem toho slúžiť aj pre lepší zvuk, ktorý taktiež zapadá do žánrov, no v tomto prípade piatich: hudba, film, šport, dráma a správy.

ZDROJ | LG

Samozrejmosťou je podpora všetkých možných štandardov, vrátane HEVC, VP9 či AV1. Aby bol obraz čo najlepší, HDMI budú podporovať prenos do 8K 60 fps. Lahôdkou pre hráčov má byť v prípade všetkých nových OLED modelov (aj tých s 4K UHD) podpora NVIDIA G-SYNC, ale aj HDR pre hry – HGiG Mode. OLED modely majú byť zároveň certifikované TÜV Rheinland pre Eye Comfort Display.

ZDROJ | LG

Vynovené má byť aj používateľské rozhranie, cez ktoré je možné ovládať najrôznejšie IoT zariadenia v domácnosti. Aby toho nebolo málo, novinky LG majú podporovať kompletné hands-free ovládanie iba pomocou hlasových pokynov. Všetko toto je postavené na vlastnom systéme webOS. Ten okrem iného podporuje Apple AirPlay 2, Apple HomeKit, ale aj Amazon Alexa či Google Assistant.

ZDROJ | LG

Zaujímavosťou systému je podpora športu. Používateľ si zvolí, ktoré tímy sú jeho obľúbené a na základe toho bude televízor upozorňovať na prípadné blížiace sa zápasy či skórovanie počas nich, ale aj automatické updaty po zápasoch.

Bližšie špecifikácie ani dostupnosti jednotlivých modelov výrobca zatiaľ nezverejnil. Novinky by mali prísť na trh do leta.

ZDROJ | LG LG

ZdrojLG

Komentáre k článku