8 TB externý SSD disk? SanDisk ukázali prototyp, 1 TB USB-C kľúč je realitou

V prípade, že pre vás má zmysel 8 TB externý disk, ScanDisk vám vyčarujú úsmev na tvári. Na CES 2020 predstavili prototyp. Čakanie na produkčnú verziu si môžete skrátiť 1 TB USB-C kľúčom.

Portfólio spoločnosti Western Digital počíta viacero revolučných úložných riešení. A zdá sa, že si pripíše ďalšie. Na las vegaskom CES 2020 spoločnosť predstavila 8 TB SSD externý disk. V akom štádiu vývoja presne novinka je, nie je úplne jasné, no vieme, že ak by išla do predaja, tak pod dcérskou značkou SanDisk. Dôležité však je pripomenúť, že aktuálne ide o najväčší úložný priestor, aký by bol na externom SSD disku k dispozícií.

ZDROJ | Western Digital

Disk má, samozrejme, kompaktné rozmery, je približne veľký ako dlaň dospelého muža. Okrem rekordného úložiska ponúka tiež zaujímavú špecifikáciu, ktorou je podpora prenosového protokolu SuperSpeed USB. Ten zvládne prenosovú rýchlosť 20 GB/s.

Reálnou novinkou však je 1 TB SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB-C, ktorý príde do predaja počas roku 2020, konkrétnejšie počas prvého štvrťroku. Spoločnosť tento prenosný úložný kľúč prvýkrát predstavila ako prototyp na CES 2018. V ponuke je aj s adaptérom na USB-A, aby neboli používatelia ničím obmedzovaní. USB-čko s takouto kapacitou vám môže prísť ako nezmysel, no môže byť užitočný, napríklad, na prenos veľkých grafických alebo video projektov. Prípadne ako rodinné úložné riešenie, ak nechcete používať cloud.

ZDROJ | Western Digital

Otázna je však cena. O tej Western Digital zatiaľ neprezradili nič. Dá sa však očakávať, že nebude práve najnižšia, čo by z tohto na úložný priestor naozaj veľkorysého kľúča robilo ešte špecifickejší produkt a cieľová skupina by sa opäť o niečo zúžila.

Na veľtrhu boli predstavené tiež nové hráčske SSD disky s technológiou WD_Black P50. Dokopy ide o päť modelov, z ktorých ten najvýkonnejší má už spomenutý protokol SuperSpeed USB, ktorý zvládne prenosovú rýchlosť 20 GB/s. Je to prvý hráčsky SSD disk s takto rýchlym prenosom dát na svete. Dva modely sú s certifikáciou pre Xbox One, ku ktorým dostanete dočasné členstvo Xbox Game Pass Ultimate. Tieto disky sú už v predaji okrem verzie s najvyššou kapacitou 2 TB. Ceny tu začínajú na 179,99 amerických dolárov.

ZdrojWestern Digital

Komentáre k článku