8 noviniek, ktoré prináša Range Rover pre rok 2022

ZDROJ | Range Rover

Range Rover je vozidlo, ktoré nikdy neostane bez povšimnutia. Možno ste o tom nevedeli, ale má za sebou už 50-ročnú históriu. Jeho 5. generácia vychádza z toho najlepšieho, čo za ten čas značka priniesla, zároveň sa prispôsobuje moderným trendom.

ZDROJ | Range Rover

Nový Range Rover bude prvý z radu elektromobilov tejto značky. Už koncom tohto desaťročia bude mať každý model v ponuke minimálne variant s plne elektrickým pohonom. To pomôže spoločnosti Jaguar Land Rover dosiahnuť do roku 2039 nulovú hodnotu čistých uhlíkových emisií.

Pozrite siLand Rover Defender bude aj ako hybrid, spotrebuje vraj len 3,3 l/100 km!

Plug-in hybridné vozidlá s predĺženým dojazdom ponúkajú dojazd na elektrinu do 100 km (WLTP). V reálnych podmienkach má byť dojazd do 80 km, čo podľa prepočtov výrobcu postačí typickému majiteľovi Range Rover na to, aby až 75 % svojich jázd realizoval výlučne na elektrický pohon.

ZDROJ | Range Rover

Ide o prvý model, ktorý využíva novú flexibilnú modulárnu pozdĺžnu architektúru (MLA) koncernu Land Rover. Do architektúry MLA-Flex je možné zapracovať spaľovací motor, ako aj plug-in hybridný či plne elektrický pohon.

Nová architektúra karosérie MLA-Flex poskytuje štandardný, aj dlhý rázvor a vôbec po prvý raz si užijete v modeli Range Rover i luxus siedmich sedadiel.

Plne elektrický Range Rover, prvý elektromobil od značky Land Rover, príde na trh až v roku 2024.

ZDROJ | Range Rover

Novinka ponúka hlasové ovládanie pomocou zabudovaného asistenta Amazon Alexa. Hlasom môžete ovládať takmer všetko v infotainmente – od prehrávania piesní, výber kontaktov v telefóne až po nastavenie navigácie. Samozrejme, bez toho, aby ste sa prestali venovať riadeniu vozidla.

ZDROJ | Range Rover

Z inovatívnych technológií poteší už 3. generácia aktívneho potláčania hluku. Vďaka nej dostane majiteľ nového modelu jednu z najtichších kabín na svete. Dosiahlo sa to kombináciou odhlučnenej architektúry karosérie, mikrofónov na vonkajšej strane vozidla a reproduktorov v opierkach hlavy. Systém efektívne vytvára v kabíne tiché osobné zóny, ide o niečo podobné, aké poznáme zo slúchadiel a ich funkcie aktívneho potláčania hluku.

 

Komfort pre pasažierov zvyšuje profesionálny systém čistenia vzduchu. Využíva duálnu technológiu nanoe X na znižovanie alergénov a odstraňovanie patogénov, čím výrazne obmedzí výskyt zápachu a vírusov. Je vedecky dokázané, že táto pokročilá technológia výrazne eliminuje vírusy a baktérie vrátane vírusov COVID-19.

ZDROJ | Range Rover

Novú produktovú radu si môžete pozrieť na webstránke, alebo v konfigurátore. Dostupnosť a ceny na našom trhu budú spresnené neskôr.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku