7 tipov, ktoré oceníte ak používate Gmail

ZDROJ | Google

Už sme vám v minulosti priniesli niekoľko tipov na ovládnutie máp od Google, tiež sme sa pozreli na to, ako správne cez Google vyhľadávať, teraz sa však pozrieme na e-mail od vyhľadávacieho giganta. Ako teda využívať Gmail naplno? Pomôžu vám k tomu tieto tipy.

Google gmail tipy 08
ZDROJ | Google

E-mailovú službu Gmail od Google asi nie je nutné nikomu podrobne predstavovať. Mnohí z vás sa s ňou už určite stretli a ak patríte k používateľom, ktorí práve túto službu aj aktívne používajú, určite si nenechajte ujsť tieto tipy, ktoré používanie najrozšírenejšej e-mailovej služby ešte uľahčia.

Pozrite si15 tipov, pomocou ktorých ovládnete Google

1. Vyhľadávajte inteligentnejšie

Väčšinou máme e-mailovú schránku pekne plnú, takže vyhľadávanie e-mailov je jednou z najhlavnejších činností. Namiesto obvyklého slova, ktoré hľadáte skúste najbližšie svoje vyhľadávanie špecifikovať. Môžete napríklad použiť skratku „in“, ktorá Gmailu prezradí kde má hľadať. Ak teda napíšete starred, bude sa vhľadávať len v označených e-mailoch. Podobne to platí aj pre vyhľadávanie v neprečítaných, odoslaných a iných častiach.

Gmail tipy 01
ZDROJ | TECHBOX

2. Používajte klávesové skratky

Aj keď je Gmail internetovou aplikáciou (v prípade ak k nemu pristupujete cez internetový prehliadač vášho počítača), môžete si jeho používanie veľmi zjednodušiť práve pomocou skratiek. Samozrejme si asi všetky len tak nezapamätáte a tak ich nájdete na jednom mieste tu.

3. Vloženie obrázku nemôže byť jednoduchšie

Mnohí z vás dôverne poznajú skratku drag&drop, ale stále sa nájde množstvo používateľov, ktorí fotografie do e-mailu pracne vkladajú preklikávaním sa niekoľkými adresármi. Pritom postačí ak fotografiu, ktorú chcete do e-mailu vložiť pretiahnete priamo nad okno e-mailu.

Gmail tipy 02
ZDROJ | TECHBOX

Ak ju umiestnite do okna novej správy, bude fotografia vložená do tela e-mailu, ale ak ju umiestnite do spodnej časti okna novej správy, bude vložená, ako štandardná príloha e-mailu.

4. Vráťte ten odoslaný e-mail

Niekedy sa stane, že e-mail odošlete ešte skôr, ako ste si ho poriadne skontrolovali. Gmail myslí aj na toto. Postačí ak vo všeobecných nastaveniach Gmailu zvolíte položku „Enable Undo Send“ a následne nastavíte čas.

Gmail tipy 05
ZDROJ | TECHBOX

Ak bude táto položka aktívna Gmail podrží niekoľko sekúnd odoslanie e-mailu, aby ste mohli v prípade chyby jeho odoslanie vrátiť späť. Maximálny čas zdržania e-mailu je 30 sekúnd.

5. Neprečítané správy navrchu

Toto je funkcia, ktorú si zamiluje každý aktívny používateľ Gmailu. Vďaka nej totiž priamo na vrchu vidíte vždy len neprečítané e-maily. Pre aktiváciu tohto zobrazenia postačí, ak v rolovacom menu vedľa schránky prijatých správ vyberiete možnosť „Unread first“ (neprečítané navrchu).

Pozrite si15 tipov, ktoré musí vedieť každý guru Google Máp

6. Organizujte e-mail pomocou filtrov a značiek

Ak máte poriadne plnú e-mailovú schránku, čo už v dnešnej dobe nie je až taký problém, určite si nastavte triedenie e-mailov podľa filtrov, alebo značiek. Vytvorenie filtra je pritom veľmi jednoduché, môžete ho vytvoriť priamo z otvorenej správy. Stačí ak zvolíte položku Viac a vyberiete Vytvoriť filter. Následne zvolíte parametre filtra a je to.

Gmail tipy 06
ZDROJ | TECHBOX

Takto filtrované správy môžete automaticky označiť značkou, archivovať, označiť ako Spam, preposlať, vymazať alebo presunút do kategórie. Filter môžete vytvoriť aj priamo z vyhľadávacieho okna. Potom ako špecifikujete vyhľadávanie stačí stlačiť šípku dole a máte na svete nový filter.

7. Pracujte s Gmailom aj bez internetu

Ak sa stáva, že potrebujete s e-mailami pracovať, teda odpovedať na dôležité e-maily aj v momente keď aktuálne nemáte internetové pripojenie, určite využite rozšírenie Gmail Offline, ktoré je dostupné pre internetový prehliadač Google Chrome.

Pozrite si13 tipov, ktoré z vás spravia majstra Google Photos

Rozšírenie umožní odpovedať na e-mail, vytvárať filtre, alebo písať nové správy aj v momente keď aktuálne nemáte internetové pripojenie. Všetky údaje, ako aj e-maily, ktoré ste napísali sa automaticky synchronizujú v momente keď sa opätovne pripojíte k internetu.

Komentáre k článku