7 gadgetov, ktorými si ochránite svoje deti

Ak ste rodičom, dôverujete svojmu dieťaťu? V súčasnosti je množstvo aplikácii a gadgetov, ktorými môžete svoje dieťa kontrolovať. Na jednej strane vás tieto technologické hračky môžu uistiť o bezpečí vášho dieťaťa, na druhej strane môže potvrdzovať nedôveru voči jeho osobe. V nasledujúcom článku vám predstavíme 7 spôsobov, akým môžete dohliadnuť na vašu ratolesť. Samozrejme, odporúčame vám ich využívať v rozumnej miere.

Keeping Track Of Your Child

POZRITE SI: ESET spustil BETA verziu aplikácie Parental Control, na Google Play je zadarmo!

Securus eZoom

Securus eZoom

eZoom môžete umiestniť do batohu vášho dieťaťa alebo ho nainštalovať do automobilu. Použitím PC alebo smartfónu môžete zistiť polohu vášho dieťaťa, alebo mu určiť tzv. „bezpečné zóny“. Zariadenie vás upozorní, ak dieťa túto zónu opustí. eZoom môže byť taktiež použitý nielen na sledovanie detí, ale napr. aj zvierat atď.

Amber Alert GPS

Amber Alert GPS

Amber Alert GPS je zariadenie, ktoré skôr môžete využívať na kontrolu detí. Zariadenie vás taktiež upozorní, ak sa dieťa priblíži približne na určitú vzdialenosť od registrovaného sexuálneho delikventa. Ak vaše dieťa potrebuje okamžitú pomoc, môže stlačiť núdzové tlačidlo SOS.

PocketFinder

PocketFinder

PocketFinder ponúka vlastnosti priemerného zariadenia tohto druhu. Výnimočnou vlastnosťou je však v prípade PocketFinder možnosť nastaviť si frekvenciu sledovania dieťaťa – jeden krát denne ale i každé 2 minúty.

5Star Urgent Response

5Star Urgent Response

5Star Urgent Response taktiež ponúka GPS sledovanie. Avšak ešte dôležitejšou službou tohto zariadenia je prístupnosť záchranného systému. Jednoduchým stlačením tlačidla môže vaše dieťa upozorniť núdzovú pohotovosť. Na základe tohto signálu môže núdzový dispečing vášmu dieťaťu pomôcť v krízových situáciách.

GPS Location Tracker

GPS Location Tracker je aplikácia, ktorá je prispôsobená väčšine bežne používaných mobilných zariadení. Umožňuje vám sledovať členov rodiny, ale i zvieratá a veci. Táto aplikácia vám umožní sledovať aktuálnu polohu člena rodiny ale aj históriu jeho pohybov. História je uložená na externom serveri, ktorý je vraj dôkladne zabezpečený pred únikom citlivých informácii. Môžete si ju pozerať cez internetový prehliadač ale i cez mobilné prehliadače.

Life360

Life360

Life360 je aplikácia, ktorá skôr slúži viac na komunikáciu v rámci rodiny ako GPS kontrolór. Samozrejme, môžete mať prehľad o tom, kde sa jednotliví členovia vašej rodiny nachádzajú. Okrem toho je však Life360 viac zameraný na služby ako napr. skupinové správy alebo konferenčné hovory komukoľvek z príbuzných zapojených vo vašom kruhu.

 

Canary

Canary je aplikácia určená len na sledovanie vášho dieťaťa počas jazdy automobilom. Zvlášť môže byť užitočnou, ak má vaše dieťa v rukách čerstvo vytlačený vodičský preukaz. Môžete byť informovaní o hovoroch a správach počas jazdy, rýchlosti jazdy a miesta, kde sa pohybuje. Super, však?

 

Zdroj: Mashable, Flickr