7 atraktívnych pracovných miest budúcnosti

ZDROJ | GotCredit

Pracovný trh sa, aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, rozširuje o nové pracovné miesta. Tento fakt sa týka najmä práce súvisiacej s modernými technológiami – ich výrobou ale aj ovládaním. Ponúkame vám 7 najzaujímavejších povolaní, ktoré možno ešte pred pár rokmi vôbec neexistovali.

Certifikovaný UAV pilot

Skratka UAV označuje anglické slovné spojenie „unmanned aerial vehicle“, po slovensky tzv. dróny. Sú potenciálnymi zariadeniami v mnohých pracovných oblastiach. Existujú napr. dróny, ktoré obsahujú resuscitačné zariadenie a môžu slúžiť pri prvej pomoci.

7_futuristic_jobs_in_tech_01
ZDROJ | DJI Phantom FC40 Quadcopter

Pozrite siHEXO+ je automatický dron, ktorý s vami letí aj 70-kilometrovou rýchlosťou

3D módny návrhár

S oblečením vyrobeným pomocou priestorovej tlače sa v posledných rokoch akoby roztrhlo vrece – šaty, topánky, šperky alebo čokoľvek iné. Na svetových módnych prehliadkach sa objavujú čoraz častejšie.

7_futuristic_jobs_in_tech_02
ZDROJ | Nervous System

Pozrite siLEN PRE ŽENY | Danit Peleg prináša 3D tlačené šaty z pohodlia domova

Architekt rozšírenej reality

Rozšírená realita sa dnes používa nielen na vytváranie hráčskeho prostredia, ale aj v medicíne a starostlivosti o zdravie. Vďaka uplatneniu v širokom spektre vzniká množstvo nových pracovných miest vytvárajúcich rozšírenú virtuálnu realitu – hry, filmová produkcia, medicína atď.

7_futuristic_jobs_in_tech_03
ZDROJ | Simge Simulation Technologies

Pozrite siOculus Rift dokáže liečiť závažné očné ochorenie!

Architekt inteligentných miest

Internet vecí sa nestáva pánom len v mnohých domácnostiach, ale preniká aj na verejné priestranstvá. Architekti inteligentných miest majú za úlohu vytvárať plány stavieb a verejných priestorov, v ktorých sú zakomponované inteligentné technológie.

7_futuristic_jobs_in_tech_04
ZDROJ | Fairfay County

„Big data“ architekt

Počítačové dáta sa dnes ukladajú v tzv. dátových skladoch. Akým spôsobom však uskladňovať nesmierne množstvo terabitov efektívne? To je úlohou „big data“ architektov.

 

7_futuristic_jobs_in_tech_05
ZDROJ | Google

Pozrite siZNAČKY | Google – história a súčasnosť najúspešnejšieho vyhľadávača

Špecialista na alternatívne meny

V súčasnosti neexistujú len meny v podobe EUR, CZK, USD a pod. Príkladom je napríklad Bitcoin mena, ktorá platí v celom internetovom svete. Podobne, ako existujú analytici, ktorý sledujú vývoj bežných mien, rovnaká funkcia môže existovať aj pre alternatívne meny.

7_futuristic_jobs_in_tech_06
ZDROJ | Bitcoin

Internetový business manažér

Dnešný manažéri sa vyznajú nielen v reálnom, ale aj digitálnom svete – v taktikách, ktoré sa využívajú pri ochodných e-mailoch, internetových stránkach, reklamách atď. S veľkou pravdepodobnosťou vzniká konkrétna špecializácia – internetový business manažér.

7_futuristic_jobs_in_tech_07
ZDROJ | Audio Luci Store

ZdrojMashable

Komentáre k článku