610-miliónová kryptomenová lúpež má šťastný koniec

ZDROJ | coindesk

S popularizáciou kryptomien stúpol aj počet podvodov a pokusov o lúpeže kryptomenových investícií. Jedna z najväčších lúpeží však mala aj šťastný koniec.

Hacker alebo skupina hackerov, ktorý ukradol z firmy Poly Network kryptomeny v hodnote až 610 miliónov dolárov, zmenil názor a kryptomeny vrátil. Zástupcovia firmy Poly Network sa hackerovi, ktorý sa predstavil ako Mr. White Hat, poďakovali.

Pozrite siBitGrail – ďalšia kryptomenová burza bola okradnutá

Ten sa priznal, že chcel peniaze vrátiť od samého začiatku a chcel, aby sa firma z útokov poučila. Keď sa ho opýtali, prečo kryptomenové investície ukradol, odpovedal, že pre zábavu.

Samotná firma Poly Network pôvodne ponúkala hackerovi odmenu 50 000 dolárov a prácu u nich vo firme. V súčasnosti sú všetky investície vyplácané používateľom.

Celá krádež tak mala šťastný koniec napriek tomu, že išlo o najväčší hackerský útok v histórii. Predbehol aj hackerský útok z pred troch rokov na japonskú kryptomenovú burzu Coincheck, kde hackeri ukradli kryptomeny za 500 miliónov dolárov. Podobný prípad sa stal aj japonskej burze Mt. Gox v roku 2014, kedy klienti prišli o 400-480 miliónov počas hackerského útoku.

ZDROJ | Poly Network

Pozrite siKryptomenovej burze Bithumb ukradli hackeri 32 miliónov dolárov

Coincheck po útoku vtedy pozastavil všetok predaj a výbery kryptomien okrem Bitcoinu. Burza sľúbila, že použije vlastné financie na odškodnenie všetkých 260 000 poškodených klientov.

Okrem vyplatenia štandardných kryptomien ostáva klientom Poly Network, ktorí vlastnia kryptomenu Tether, ešte počkať, keďže Tether hneď po oznámení úroku zmrazil všetky aktíva.

ZdrojPoly

Komentáre k článku