6 vychytávok, ktoré sa vám určite zídu nielen počas dovolenky

ZDROJ | business insider

Dovolenková sezóna je v plnom prúde, každý z nás rozmýšľa, kde tento rok vypne. Nemusí to byť pritom len more, ale pokojne aj hory či jazerá, kde vie byť podstatne menej ľudí, človek sa nevarí vo vlastnej šťave a užíva si svieži vzduch.

Aby bola dovolenka ešte o čosi príjemnejšia, vybrali sme pre vás 6 najzaujímavejších tech vychytávok, ktoré sa (nielen) počas dovolenky určite zídu. Slovíčko „nielen“ je celkom dôležité, pretože ani jeden z gadgetov nie je len na dovolenku, ale využitie si nájde prakticky počas celého roka. Pozrite si tie najzaujímavejšie kúsky.

DJI Spark Fly More Combo

ZDROJ | DJI

DJI Spark je jeden z najmenších dronov známeho výrobcu. Miniatúrny skladací dron je síce drahší, ale má šikovné funkcie, je rýchly a zvláda točiť Full HD videá. Vo vzduchu vydrží s batériou 16 minút, preto je dobré vybrať si verziu Fly More Combo, ktorá obsahuje rovno dve batérie. Kým jednu používate, druhá sa tak môže nabíjať. S 12 Mpx snímačom môžete nielen fotografovať, ale aj natáčať videá vo Full HD rozlíšení. Objektív s 25 mm ohniskom je pritom stabilizovaný v 2 osiach. Maximálna rýchlosť dronu je slušných 50 km/h, nechýbajú mu pritom ani senzory na rozpoznávanie prekážok.

Špičkový dron od DJI kúpite za 799,00 € v sieti NAY.

Fitbit Charge 3

ZDROJ | Fitbit

Fitbit Charge 3 je inteligentný náramok, ktorý prináša takmer všetky výhody inteligentných hodiniek do kompaktnejšieho tela. Je odolný voči vode a po hardvérovej i softvérovej stránke je prispôsobený na plávanie v bazéne, ale aj v mori. Celkovo je na výber z viac ako 15 režimov pre cvičenie a v ponuke okrem plávania nechýba cyklistika, beh, vzpieranie či joga. Náramok sleduje spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť, počet krokov a monitorovaný je dokonca aj spánok. Fitbit taktiež vylepšil technológiu 24/7 PurePulse. Pribudol tiež Sp02 senzor, ktorý umožňuje odhad hladiny kyslíka v krvi.

Šikovný smart náramok od Fitbitu kúpite v NAY za 125,00 €.

Garmin Forerunner 935

ZDROJ | Garmin

Smart hodinky od Graminu sú primárne určené pre bežcov a triatlonistov, no cyklisti sa tiež nemusia báť, keďže vedia zmerať, kedy stojíte a kedy sedíte pri cyklistike. Hodinky majú špeciálny training status, ktorý analyzuje predchádzajúce tréningy, aby ste zistili, či sú vaše aktivity produktívne. Nechýbajú týždňové analýzy, GPS, GLONASS, monitor srdcového tepu, a možnosť sťahovania ďalších aplikácií z Garmin Connect IQ storu. Samozrejmosťou sú funkcie ako meranie spánkovej aktivity, spálených kalórií, vzdialenosti, počtu krokov. Batéria má vydržať 24 hodín aktívneho používania, v móde hodiniek vydrží 2 týždne. Jednoducho ak chcete súčasnú topku na šport, toto sú hodinky, ktoré splnia aj tie najvyššie nároky do bodky, verte nám.

Nové smart hodinky si môžete kúpiť v NAY za cenu 599,00 €.

GoPro HERO7 Black

ZDROJ | GoPro

Najnovší model akčnej kamery od svetoznámeho GoPro dokáže natáčať v kvalite 4K Ultra HD pri 60 fps a umožňuje natáčať živé streamy alebo natáčať vertikálne. Milovníkov Instagramu tiež poteší možnosť nastaviť dĺžku videa na 15 alebo 30 sekúnd, aby sa dali uverejniť v Stories. Kamera disponuje stabilizačným programom HyperSmooth, ktorý by mal zabezpečiť kvalitné neroztrasené video, aké vám vie ponúknuť gimbal. Ďalšou funkciou je TimeWarp, ktorá funguje ako časozberné video s pohybom kamery. Plusom je možnosť natáčania Full HD videa pri 240 fps.

Akčnú kamerku od GoPro zoženiete v NAY za 389,00 €.

Philips Hue Starter kit

ZDROJ | Philips

Philips Hue nie je práve vec, ktorú si zoberiete na dovolenku či na výlet, no vďaka Hue budete môcť byť doma aj počas dovolenky. Na diaľku si totiž môžete v dome alebo byte zapínať a vypínať svetlá, vytvárať scény a tváriť sa tak, že ste doma. Prípadné nechcené návštevy to určite odradí. A keď budete doma, Philips Hue môžete využiť na vytvorenie príjemnej atmosféry alebo nastaviť si rôzne funkcie svetiel pre konkrétne príležitosti. Podpora hlasových asistentiek od Amazonu, Apple, Google či Microsoftu sú tiež plusom.

Praktický štartovací balíček Hue stojí 199,00 €.

Xiaomi Ninebot Mini

ZDROJ | Xiaomi

Hoverboardy sú čoraz častejšie rozšírené nielen v dovolenkových destináciách. Kým mnohé sú vcelku nebezpečné, Ninebot, dcérska spoločnosť Xiaomi, ktorá kúpila slávny Segway, ponúka zmenšenú verziu známeho Segwaya. Malý hoverboard na ovládanie využíva pohyb v kolenách a samovyvažovací mechanizmus. Ninebot Mini dokáže vyvinúť rýchlosť 16 km/h, zdolá 15-stupňové stúpanie a na jedno nabitie dokáže prejsť 22 kilometrov. Hmotnosť pritom nepresahuje 13 kg. Pre nočné jazdenie nechýba ani LED svetlo.

Unikátny hoverboard od Xiaomi kúpite v NAY za 389,00 €.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom NAY.

ZdrojNAY

Komentáre k článku