5,5-palcový HTC One X10 so 4 000 mAh batériou zatiaľ iba v Rusku

ZDROJ | HTC

Pred niekoľkými týždňami sa objavili informácie o novom smartfóne taiwanskej produkcie HTC One X10. Teraz už o ňom môžeme povedať, že je známy oficiálne.

Pozrite siHTC 10 – návrat legendy vo veľkom, ale drahom štýle

Na ruskej stránke výrobcu HTC boli zverejnené oficiálne informácie a parametre tohto smartfónu. Tým bolo zároveň odhalené, že novinka je na začiatok dostupná zatiaľ iba v Rusku.

ZDROJ | HTC

Do celokovového tela rozmerov 152,9 x 75,6 x 8,23 mm a hmotnosti 175 g sa vošiel Super LCD displej s uhlopriečkou 5,5 palca a Full HD rozlíšením, prekrytý sklom Gorilla. To je však len jedným z lákadiel tohto smartfónu.

ZDROJ | HTC

HTC One X10 je poháňaný 8-jadrovým procesorom MediaTek Helio P10, pamäťovo disponuje 3 GB RAM a 32 GB vnútornou pamäťou. Nechýba možnosť jej rozšírenia microSD kartou do 2 TB.

Pozrite siHTC U Ultra má 2 displeje, Snapdragon 821 a sklenené telo

ZDROJ | HTC

Operačný systém Android, ktorého verzia nie je na stránke výrobcu momentálne bližšie špecifikovaná, je doplnený o tradičnú nadstavbu HTC Sense.

Smartfón v dual SIM verzii disponuje na oboch Nano SIM kartách podporou LTE sietí. Z ďalšej konektivity je samozrejmosťou Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11n, ako aj pozičné systémy GPS a GLONASS. K dispozícii je aj čítačka odtlačkov prstov.

ZDROJ | HTC

Na svoje si prídu aj foto maniaci. Hlavný 16 Mpx BSI senzor s pixelmi veľkosti 1 µm a optikou svetelnosti f/2,0 nasníma aj Full HD videá. Pri prednej kamere s 8 Mpx BSI senzorom má optika svetelnosť f/2,2 a uhol záberu 86°. Aj ňou nasnímate Full HD videá.

Pozrite siKovový HTC 10 evo odolný voči vode oficiálne predstavený

ZDROJ | HTC

Jedným z najväčších lákadiel nového smartfónu HTC One X10 je siná batéria s kapacitou 4 000 mAh s podporou rýchleho nabíjania, ktorá má v pohotovosti v sieti 3G vydržať 31 dní a pri telefónovaní v 3G sieti má byť jej výdrž 25,5 hodiny.

ZDROJ | HTC

Podľa dostupných informácií sa novinka začne predávať ešte tento mesiac v čiernej a sivej farbe za cenu 19 990 rubľov, čo je približne 335 eur. Zatiaľ však môžeme len snívať o tom, že sa dostane aj k nám.

ZdrojHTC Rusko

Komentáre k článku