5 top appiek, ktoré nesmú chýbať v smartfóne cestovateľa

Radi cestujete, spoznávate nové miesta, prípadne navštevujete rôzne kultúrne pamiatky a iné miesta, ktoré by určite mal človek počas svojho života vidieť? Potom máme pre vás tipy na niekoľko aplikácií, ktoré vám cestovanie a spoznávanie nových miest podstatne uľahčia.

Citymapper

Toto je vynikajúca aplikácia, ak sa chystáte počas vášho výletu využívať prostriedky hromadnej dopravy. Aplikácia Citymapper totiž poskytuje skutočne podrobné informácie o možnostiach dopravy v jednotlivých mestách. Samozrejme, nenájdete v nej všetky mestá, kde sa môžete ocitnúť, ale  vo väčšine veľkých miest vám môže byť práve táto aplikácia veľmi dobrým pomocníkom.

Citymaper iOS 02 Citymaper iOS 01

Pre každú vyhľadávanú cestu vám totiž aplikácia poskytne podrobné a v prípade, že máte internetové pripojenie aj na minútu presné informácie o možnostiach vašej dopravy. Aplikácia dokonca počíta aj s takými možnosťami, ako je napríklad požičanie si bicykla a podobne. Okrem toho vás aplikácia určite dostane skutočne presnými a precíznymi navigačnými pokynmi pre chodcov.

Citymapper87%

Veľkosť:
41,5 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší, Android (závisí od zariadenia)
Cena:
0,00 €

Aplikácia, ktorú ocenia všetci cestovatelia, ponúkne vám totiž vždy aktuálne spôsoby dopravy v danom mieste, pričom počíta aj s možnosťou využitia služieb ako Uber, či požičovne bicyklov.

Waze

Ak sa budete kdekoľvek na svete prepravovať vlastným autom, prípadne tým z požičovne a zároveň pre vás nebudú problémom prenesené dáta, určite nezabudnite na aplikáciu Waze. Tá sa totiž pochváliť doslova obrovskou komunitou ľudí, ktorí dennodenne pridávajú nové a hlavne aktuálne informácie o doprave, dopravných obmedzeniach a samozrejme aj policajných hliadkach.

https://youtu.be/R8WKW0xeBxU

Práve komunita je hlavnou výhodou Waze oproti všetkým iným riešeniam a vďaka nej zabudnete aj na to, že pre používanie aplikácie budete potrebovať dáta. Waze sa navyše okrem cestovania oplatí používať aj na trasách, ktoré už dôverne poznáte. Aplikácia totiž monitoruje dopravnú situáciu a v prípade zdržania, nehody, alebo iného dopravného obmedzenia vám hneď ponúkne alternatívnu trasu.

Waze92%

Veľkosť:
43,7 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší, Android (líši sa od zariadenia), Windows Phone
Cena:
0,00 €

Jedna z najlepších online navigácií, ktorá vďaka rozsiahlej komunite používateľov môže poskytnúť vždy aktuálne a relevantné dopravné informácie, vďaka ktorým sa do cieľa dostanete tou najjednoduchšou cestou.

Uber

Je pravda, že Uber je kontroverzným spôsobom dopravy a na Slovensku sa objavil len nedávno, no aj napriek tomu, je to vo väčšine veľkých miest, kde už Uber funguje častokrát jeden z najlacnejších a najpriamejších spôsobov, ako sa v cudzom meste prepraviť z jedného miesta na druhé.

Navyše objednanie si prepravy je v tomto prípade skutočne jednoduché vďaka vydarenej aplikácii, ktorá je dostupná pre tie najrozšírenejšie platformy.

Uber SK_02 Uber SK_04

Ak Uber použijete v zahraničí, nebudete sa musieť trápiť ani menou, ktorá sa v danej krajine nachádza. V aplikácii totiž máte zadanú svoju kreditnú kartu, pomocou ktorej za jazdu zaplatíte. Prirátajte si k tomu skutočne veľmi pekne a prehľadne spracovanú aplikáciu pre smartfóny a máte okamžite spôsob, ako sa jednoducho prepraviť z miesta na miesto v množstve svetových miest.

Uber85%

Veľkosť:
60,1 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší, Android 4.0.3 a novší, Windows Phone 8 a novší
Cena:
0,00 €

Síce kontroverzný, ale jednoduchý a v mnohých svetových mestách aj lacný spôsob ako sa samostatne prepraviť z jedného miesta na druhé, ktorý môžete využívať už aj v Bratislave.

Booking.com

Cestujete bez toho, aby ste mali dopredu vybraný hotel, prípadne ste sa rozhodli, že prespíte na mieste, ktoré sa vám tak zapáčilo? Nie je nič jednoduchšie ako si rýchlo a pohodlne vyhľadať ubytovanie pomocou aplikácie Booking.com, ktorá poskytuje údaje rovnomenného servera. Nájdete v nej viac než 300 tisíc ponúk na ubytovanie v 180 krajinách na celom svete.

Booking_com 01 Booking_com 02

Najlepšou vlastnosťou Booking.com sú však hodnotenia od samotných používateľov, ktoré vám dokážu prezradiť o konkrétnom ubytovaní podstatne viac, ako marketingové materiály jednotlivých hotelov, či rezortov. V aplikácii môžete veľmi rýchlo vyhľadávať a nájsť tak hotel, apartmán, penzión, či chatu, ktoré vyhovujú vašim predstavám.

Booking.com91%

Veľkosť:
47,6 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší, Android 4.0.3 a vyšší
Cena:
0,00 €

Popredná aplikácia pre vyhľadávanie ubytovania na celom svete, ktorá nesmie chýbať v smartfóne žiadneho cestovateľa, a v ktorej nájdete viac ako 300 tisíc možností pre ubytovanie v 180 krajinách.

TripAdvisor

V žiadnom prehľade cestovateľských aplikácií by nemal chýbať ani Tripadvisor. V skutočnosti sa však nejedná o jednu aplikáciu, ale niekoľko aplikácií, ktoré majú spoločný cieľ. Uľahčiť vám cestovanie.

To aplikácia dosahuje na základe obrovskej komunity používateľov, ktorí sa o svoje poznatky z ubytovania, reštaurácií a barov delia s celým svetom. Ak teda budete v neznámom meste hľadať reštauráciu, v ktorej sa dobre najete, Tripadvisor vám ju nájde.

TripAdvisor 02 TripAdvisor 01

Aplikácia totiž obsahuje viac ako 225 miliónov hodnotení od používateľov, ktorí na danom mieste boli pred vami. Slovné hodnotenia sú pritom samozrejme doplnené aj o fotografie a mapy, aby ste sa do tej reštiky s geniálnym menu vedeli dostať čo najjednoduchšie.

Medzi možnosťami ubytovania, stravovania a zábavy môžete v aplikácii aj veľmi rýchlo vyhľadávať. Samozrejmosťou je triedenie na základe obľúbenosti miesta, ceny, ale aj vzdialenosti od vás.

Tripadvisor95%

Veľkosť:
81,7 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší, Android (závisí od zariadenia), Windows Phone 8
Cena:
0,00 €

Vďaka tejto aplikácii okamžite nájdete vhodné ubytovanie, reštauráciu alebo bar vo vašom okolí a kdekoľvek na svete, ktorý bude tak ponukou, ako aj cenovou reláciou zodpovedať vašim predstavám.

Komentáre k článku