5 dôvodov, prečo sa plug-in hybrid od Mercedes-Benz oplatí

ZDROJ | Mercedes-Benz

Doba sa mení. Dieselové a benzínové autá postupne nahrádzajú elektromobily a plug-in hybridy. Vidieť to aj na našich cestách, kde nie je núdza o čoraz viac zelených poznávacích značiek. Mnohí šoféri však stále nepoznajú všetky výhody elektrifikovaných vozidiel, preto vám radi ukážeme päť dôvodov, prečo sa oplatí pri najbližšej kúpe auta investovať práve do plug-in hybridu od legendárnej nemeckej automobilky Mercedes-Benz.

1. Úspora na palive

Tankovať len raz za mesiac je luxus, ktorý si môžete dovoliť. Pri najnovšej generácii kompaktných vozidiel od Mercedes-Benz je dojazd na čistý elektrický pohon 70 kilometrov a pri GLE je to rekordných takmer 100 kilometrov na jedno nabitie. Či už bývate v meste, alebo mimo mesta v satelite a každý deň dochádzate do práce, tento dojazd vám úplne postačí. Mýtus o krátkom elektrickom dojazde tak rozhodne neplatí.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Nezruinuje vás však ani kombinovaný pohon, ktorý dokáže napríklad pri modeli Mercedes-Benz A 250 e dostať spotrebu na úroveň iba 1,6 litra na 100 kilometrov. Pri takejto spotrebe sa z tankovania stane iba zriedkavá záležitosť, verte nám. Stačí iba pravidelne nabíjať.

Pozrite siMercedes-Benz A250 e – Keď má konečne plug-in hybrid zmysel

2. Ekológia na prvom mieste

Klimatická zmena je reálnou hrozbou pre nás i ďalšie generácie. Na tento trend reagujú aj automobilky, a práve automobilka Mercedes-Benz ukazuje, že jej životné prostredie nie je ľahostajné. Pre porovnanie, konvenčný model Mercedes-Benz GLE 350 d vyprodukuje kombinované emisie na úrovni 195 – 177 g CO2 na jeden kilometer, zatiaľ čo porovnateľná elektrifikovaná verzia modelu GLE 350 de vyprodukuje iba 34 – 29 g CO2 na jeden kilometer. Výsledky hovoria jasne – emisie klesli pri plug-in hybride o viac ako 80 %!

ZDROJ | Mercedes-Benz

3. Rýchle nabíjanie

Problémom väčšiny plug-in hybridných vozidiel na trhu je, že sa nabíjajú veľmi pomaly, a to aj na rýchlo-nabíjacích staniciach. Dôvodom je nízky výkon nabíjania, ktorý väčšinou dosahuje maximálnu hodnotu do 7,4 kW. To však neplatí pre Mercedes-Benz. Plug-in hybridné vozidlá Mercedes-Benz najnovšej generácie dokážete nabíjať jednosmerným prúdom s výkonom 24 kW či až 60 kW (GLE 350 de), čo vo výsledku znamená, že vozidlo budete mať nabité na verejnej nabíjacej stanici doslova za pár minút. To je čas, za ktorý si ani nestihnete vypiť kávu či prečítať noviny. S Mercedes-Benz nemusíte čakať hodiny, kým sa vám auto nabije.

ZDROJ | Mercedes-Benz

4. Vzdialený prístup

Ovládanie vozidla z pohodlia smartfónu už dávno nepatrí do žánru sci-fi a filmov s Jamesom Bondom. Bola to práve automobilka Mercedes-Benz, ktorá ukázala svetu, ako sa dá zaparkovať vozidlo cez smartfón bez toho, aby ste museli sedieť vo vnútri. Plug-in hybridy posunuli latku technológií ešte vyššie a cez smartfón si viete na diaľku zapnúť nezávislé kúrenie, uzamknúť vozidlo či nájsť ho na mape.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Práve posledná menovaná funkcia je veľmi užitočná, ak napríklad neviete nájsť vaše auto v obrovskom parkovacom dome. Navyše pre majiteľov plug-in hybridov, alebo elektromobilov od Mercedes-Benz bude veľmi príjemná informácia o stave nabitia, priebehu nabíjania či možnosť predklimatizovať si vozidlo kľudne aj počas nabíjania.

5.  Vyberie si každý

Kým ostatné automobilky s elektromobilmi a plug-in hybridmi skôr experimentujú a ponúkajú v rámci svojho portfólia jeden či dva elektrifikované modely, Mercedes-Benz ponúka až 14 rôznych modelov plug-in hybridov, v rámci ktorých si viete vybrať spomedzi 24 rôznych variantov. Chcete malé mestské vozidlo? Siahnite po Triede A 250 e. Hľadáte rodinné auto? B 250 e je ideálnou voľbou. Nechýba ani široký výber limuzín v podobe Tried C a E a na budúci rok pribudne aj ikonická Trieda S vo verzii plug-in hybrid s elektrickým dojazdom do 100 km.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Smutní nezostanú ani milovníci SUV, keďže Mercedes-Benz ponúka takmer všetky svoje modely v elektrifikovanej verzii vrátane GLA, GLC a GLE. Plug-in hybridy navyše ponúkajú bohatý výber rôznych variácií týchto modelov. Vybrať si tak môžete kombináciu elektromotora s benzínovým, alebo s dieselovým motorom či pohon 4×2, alebo 4×4, s ktorým zvládnete akýkoľvek terén.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Ste pripravení na plug-in hybrid?

Pokiaľ stále váhate, aké auto si vybrať, Mercedes-Benz ponúka výbornú aplikáciu EQ Ready, ktorá vám tento výber zjednoduší. Stačí si aplikáciu bezplatne stiahnuť do smartfónu a používať ju pri jazde autom. Aplikácia sníma vaše jazdné návyky a trasy a na základe týchto dát vám dokáže odporučiť, či je pre vás prechod na elektrické vozidlo, alebo plug-in hybrid realizovateľný. V aplikácii si tiež môžete pozrieť nabíjacie stanice vo svojom okolí, aby ste vedeli o infraštruktúre, ktorú vám vaše mesto ponúka. Appku si zdarma stiahnete pre iOS aj OS Android.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Článok sme pripravili v spolupráci s Mercedes-Benz.

Komentáre k článku