5 dôvodov, prečo by ste si mali stiahnuť aplikáciu BiznisInfo

Neľahkou, no dôležitou súčasťou podnikania je sledovanie aktuálnych zmien v slovenskej legislatíve. Napriek častým zmenám a zložitej formulácii si v nej však môže udržať prehľad každý vďaka bezplatnej aplikácii BiznisInfo.

1. Upozornenia

Ak hovoríme o častých zmenách v legislatíve, myslíme tým v priemere 400 ročne schválených zmien týkajúcich sa podnikania. Pre to, aby ste si v nich udržali prehľad, si stačí do vášho smartfónu nainštalovať aplikáciu BiznisInfo a povoliť jej zasielanie upozornení.

ZDROJ | Združenie mladých podnikateľov Slovenska

Aplikácia vás tak skrz Push notifikácie upozorní na všetky novinky v podnikateľskej legislatíve, ale aj na spustenie grantov, do ktorých môžete zapojiť vašu spoločnosť.

2. Legislatíva „po lopate“

Sledovať všetky zmeny v podnikateľskej legislatíve je jedna vec, no rozumieť novoprijatým zákonom a novelám je vec druhá. Aplikácia BiznisInfo vám spolu s upozorneniami na aktuality prinesie aj súhrnný popis noviniek a zmien, na základe ktorých sa môžete okamžite zariadiť a vyhnúť sa tak zbytočným pokutám.

ZDROJ | Združenie mladých podnikateľov Slovenska

Pri každom zákone je uvedený dátum začiatku platnosti, číslo zákona alebo novely a v texte sú zvýraznené najdôležitejšie novinky, ktoré zákon prináša. V priebehu niekoľkých minút sa tak môžete zorientovať aj v tých najkomplexnejších zákonoch a novelách.

3. Ankety

Každá dôležitejšia zmena pre podnikateľov zvyčajne vyvolá v spoločnosti rozruch a podnieti diskusiu. Ak v aplikácii vyplníte svoj podnikateľský profil, váš názor na aktuálne najdôležitejšie témy môžete vyjadriť skrz ankety a prípadne tým ovplyvniť podobu daného zákona.

V aplikácii tak môžete vyjadriť, ako právna norma ovplyvní vás, vaše podnikanie a aké pozitívne alebo negatívne aspekty sa prenesú aj na vašich zamestnancov. Výsledky ankety napokon dostanú aj vládne organizácie a poslanci, ktorí ešte môžu podobu zákona zmeniť.

4. Filter zákonov

Do aplikácie BiznisInfo je zabudovaný šikovný filter, ktorý vám umožní prehliadať zákony podľa stavu legislatívy, témy, obdobia a počtu dní do účinnosti zákona. Cez filter si tak môžete pozrieť schválené, pripravované alebo neschválené zákony a tiež zákony, ktoré sa dotýkajú iba určitých tém, ktoré vás zaujímajú. Filter podľa obdobia a počtu dní do účinnosti zákona vám napokon umožní sústrediť sa iba na tie zákony, ktoré potrebujete aktuálne riešiť.

5. Obľúbené zákony

Zákony, ktorými sa chcete zaoberať dlhodobo, nemusíte spätne vyhľadávať alebo si ich ukladať do samostatnej aplikácie. Pri čítaní dôležitých zákonov stačí stlačiť hviezdičku, čím zákon pridáte medzi obľúbené. Vo vyššie spomínanom filtri následne stačí aktivovať filtrovanie podľa obľúbených zákonov a následne potvrdiť filter. Pre opätovné zobrazenie všetkých aktualít stačí krížikom na vrchu zrušiť jednotlivé nastavenia filtra.

Ak si chcete udržať prehľad o aktualitách v slovenskej legislatíve aj vy, aplikáciu BiznisInfo môžete získať bezplatne z obchodov Google Play a App Store. Aplikácia má len niekoľko megabajtov a podporuje operačné systémy iOS 9.0 alebo novší a Android 4.1 alebo novší, takže ju nebudete mať problém nainštalovať ani na starší smartfón alebo tablet. Aplikáciu  vytvorilo Združenie mladých podnikateľov Slovenska s finančnou podporou Nadácie Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky na rok 2018.

Článok sme pripravovali v spolupráci so Združením mladých podnikateľov Slovenska.

ZdrojBiznisinfo.sk

Komentáre k článku