4ka oslavuje narodeniny. Zajtra u nej dátujete zadarmo a bilancuje 1. rok

Zajtra, teda 4. októbra 2016 to bude rok, čo na slovenský telekomunikačný trh vstúpil štvrtý mobilný operátor, ktorý sa nazval stručne a výstižne 4ka. V predvečer osláv operátor prezradil ďalšie novinky.

4ka-narodeniny-1

Pozrite siOperátor 4ka štartuje so 4-centovou ponukou

V prvom rade je to narodeninový darček pre všetkých jeho zákazníkov, ktorí v tento pamätný deň budú mať aktívnu predplatenú kartu Moja 4ka. Počas celého dňa budú môcť všetci „dátovať“ na Slovensku úplne zadarmo.

Znamená to, že všetky dáta prenesené 4. októbra 2016 od 0:01 hod. až do 24:00 hod. zákazníkmi operátora v sieti 4ky, operátor nebude účtovať. Či už budete sledovať videá, četovať cez komunikačné aplikácie, sťahovať si ďalšie appky či hry do smartfónu, alebo len surfovať na internete.

4ka-narodeniny-3

Pozrite siDo 4ky si prenesiete číslo už aj cez internet

Pri tejto príležitosti zástupcovia materských spoločností operátora, SWAN Mobile a Slovenskej pošty, na dnešnej tlačovej besede aj bilancovali prvý rok existencie 4ky. Prezradili, že v rodine Štvorkárov je už viac ako 250-tisíc zákazníkov, čo znamená, že za rok 4ka dosiahla na trhu predplatených kariet viac ako 12-percentný podiel.

Pri hodnotení prvého roka sa Juraj Ondriš, predseda predstavenstva SWAN Mobile, a. s., vyjadril: „4ka hneď od začiatku oslovila tých, ktorí ocenia výhodnú cenu a odmietajú platiť za hlasové služby zbytočne veľa peňazí.

4ka prišla aj s revolučnou cenou za dáta. Prestali sme ich rátať na megabajty, u nás je základnou jednotkou gigabajt. Viac ako pätina našich zákazníkov dátuje a ich priemerná spotreba rastie každým mesiacom až k aktuálnym 1,1 gigabajtu.

Podľa jeho slov, operátor ako prvý zrušil roaming v rámci EÚ, keď zaviedol jednotnú cenu za volania, SMS i dáta účtované v Európskej únii. Odzrkadlilo sa to v tom, že takmer 21 tisíc zákazníkov 4ky je mimo územia Slovenska.

4ka-narodeniny-7

Pozrite siV 4ke budete volať po tretej minúte zadarmo

Za prvý rok činnosti 4ky sa podarilo operátorovi rozšíriť pokrytie z počiatočných vyše 40 % populácie Slovenska na dnešných viac ako 64% obyvateľstva SR.

Našou ambíciou je ešte tento rok sa priblížiť čo najtesnejšie k méte 70 % obyvateľstva SR, pričom ale nezabúdame ani na to, aby sme skvalitňovali signál v lokalitách, kde už pokrytie máme. Celkovo sme pokryli signálom siete 4ky už takmer 150 sídel,“ prezradil výkonný riaditeľ SWAN Mobile, a. s. Martin Mosný.

Medzi novými lokalitami sú Bošany, Dvory nad Žitavou, Hliník nad HronomKošické OľšanyLadceĽubica, Medzilaborce, Nováky, Sady nad Torysou a Veľké Leváre.

4ka-narodeniny-5Peter Kapusta, člen predstavenstva Slovenskej pošty, a.s a riaditeľ úseku prevádzky SP sa pri hodnotení prvého roku spolupráce so SWAN Mobile, a. s. vyjadril:

Počas ročného fungovania si prostredníctvom Slovenskej pošty zakúpilo SIM kartu 4ky takmer 220-tisíc zákazníkov, čo je pri priemernom mesačnom predaji 14,4 tisíca SIM kariet a pri dennom predaji 870 kariet skvelý výsledok.“

Pričom do 4ky si telefónne číslo prenieslo takmer 50 000 zákazníkov. Najväčší počet, viac ako 23 000 zákazníkov, prešiel do 4ky od operátora O2.

4ka-narodeniny-10

Pozrite si4ka oficiálne predstavila balík TO.10 s 10 GB dát a 100 min./SMS v EÚ

Doba dátová, ktorú operátor 4ka odštartoval spustením nového balíka TO.10, pokračuje. Predstavený bol ďalší nový „datacentrický“ balík TO.15, ktorý obsahuje:

  • 15 GB dát vo vlastnej sieti 4ky,
  • 300 minút alebo SMS v rámci všetkých sietí v SR a z/do EÚ,
  • volania zadarmo po 3. minúte vo vlastnej sieti 4ky,
  • automatickú obnovu dát a minút/SMS každých 30 dní, alebo po vyčerpaní objemu dát v balíku,
  • online kontrolu spotreby cez Moju zónu.

4ka-narodeniny-11Cena balíka je 15 eur a úhrada sa realizuje z kreditu, ktorý si môžete nechať pravidelne a automaticky dopĺňať z platobnej karty. V balíku TO.15, pochopiteľne, nie sú zahrnuté volania na špeciálne čísla ako audiotext, zákaznícku linku 950, skrátené čísla alebo platby za služby.

Balík TO.15 si môžete aktivovať dvoma spôsobmi. Buď na jednej z viac ako 1 500 pobočiek Slovenskej pošty alebo prostredníctvom SMS správy v tvare TO.15 na krátke číslo 950.

Zdroj4ka

Komentáre k článku