4+4 pre TECHBOX Android Špeciál, alebo aké sú jeho plusy a mínusy?

TECHBOX Android Špeciál sa rodil pomerne dlho. Za viac ako polroka padlo viacero návrhov a takmer finálnych rozhodnutí, no až 15.4.2013 ste si mohli po prvý krát prečítať historicky prvé číslo bezplatného PDF časopisu o Androide z dielne redakcie TECHBOX. Čo sú jeho hlavné plusy a mínusy? (Áno, aj mínusy, vieme, že nie sme dokonalí)

 TECHBOX Android Special

POZRITE SI AJ:

4+4 pre Sony Portable Wireless Server WG-C10 alebo čo to je za krabičku?

4+4 pre Facebook Home, alebo ako budeme fungovať vo svete „sociálnych sietí“?

4+4 pre Samsung GALAXY S4 – Aké sú plusy a mínusy novej vlajkovej lode?

4+4 pre Nikon COOLPIX A, alebo čo prinesie prvý kompakt s veľkým čipom?

 

 + Špeciálny rozmer

PDF časopis TECHBOX Android Špeciál je unikátny hlavne tým, že jeho rozmery sú úplne iné, ako kdekoľvek inde. Dokonca si dovolím tvrdiť, že ide o svetový unikát, ale len s maličkou dušičkou, nepoznám totiž všetky časopisy sveta. Pomer strán 9:21 nie je náhodný. Je špeciálne určený pre TV s pomerom 21:9, ktoré si však doma musíte otočiť vertikálne. Nie, samozrejme to nemyslím vážne. Dôvodom tohto pomeru je hlavný cieľ časopisu – byť jednoducho čitateľný na smartfónoch a tabletoch, pre ktoré je i primárne určený. Stačí len pohybovať prstom dole a dole a dole…

 + 101 strán, vždy

Druhým cieľom časopisu je prinášať kvalitný obsah. A čím viac, tým lepšie. Preto sme sa rozhodli ponúknuť vám až 101 strán, čo snáď bude na dva mesiace čítania stačiť.

 TECHBOX Android Special

 + Cena

Časopis TECHBOX Android Špeciál je bezplatný. Jediný poplatok, ktorý vás bude stáť je prípadná platba za dátový prenos cez mobilné dáta, no keďže má len 13,7 MB, až taká hrozná suma to nebude.

 + Rozšírená informačná hodnota

V bezplatnom časopise TECHBOX Android Špeciál nájdete aj množstvo drobností, ktoré rozširujú jeho informačnú hodnotu. 101 strán sa môže zdať veľa, ale nikdy sa do nich nezmestí všetko. Preto v každom článku nájdete hypertextový odkaz, kde nájdete viac informácií, v recenziách zas ikonky foto a video, ktoré vás presmerujú na živú fotogalériu produktu na TECHBOX.sk, resp. na video na našom YouTube kanáli. V testoch aplikácií je zas vždy pridaný priamy odkaz na danú aplikáciu, takže si ju môžete okamžite stiahnuť do vášho androidu jediným kliknutím.

 TECHBOX Android Special

TECHBOX Android Špeciál si za prvých 24 hodín stiahlo 1 000 čitateľov! 

 

 – Nemožnosť tlačenia

Samotný PDF súbor nie je chránený voči tlači či inému šíreniu, no kvôli čiernemu podkladu a atypickým rozmerom je dosť komplikované časopis, resp. jeho časti vytlačiť. Riešením je jedine pracné kopírovanie textu do textového editora, no kto by sa s tým takto babral?

 – Chýba aplikácia v Google Play

Už sme počuli aj také pripomienky. Otázne je, či je potrebná aplikácia na to, aby ste videli archív vydaní, ktorý nájdete tak či tak na web stránke android.techbox.sk. Ak vám však aplikácia chýba a chceli by ste mať aj budúce vydania TECHBOX Android Špeciál pekne pokope, napíšte nám do diskusie. Ak sa vás nájde dostatok (počet na zvážení celej redakcie), aplikáciu skúsime pripraviť. Zatiaľ však máme možnosť „upísania sa“ do mailinglistu a tak vždy po vydaní nového čísla vám príde e-mail.

 TECHBOX Android Special

– To isté, čo v časopise TECHBOX

Áno, priznávame sa. V TECHBOX Android Špeciál je množstvo článkov, ktoré stáli čitatelia tlačeného TECHBOXu môžu nájsť vytlačené na papieri. V TECHBOX Android Špeciál však je (a aj bude) množstvo nových článkov, ktoré pripravujeme špeciálne len pre Špeciál. V aktuálnom vydaní je čosi menej ako polovica obsahu nových článkov vytvorených len pre Špeciál.

 – Reklama

Aj v TECHBOX Android Špeciál na vás civí reklama a reklamné články. Bez toho to nejde. Všetko niečo totiž stojí, dokonca aj vydávanie bezplatného časopisu. A to treba zaplatiť. Z peňazí za reklamu… Dúfame však, že aj napriek mínusom je bezplatný TECHBOX Android Špeciál pre vás prínosom. Ak však máte akékoľvek pripomienky, bez váhania nám napíšte, zvážime určite každú jednu, ktorá príde do našich e-mailových schránok.

 TECHBOX Android Special

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku