4 otázky o Apple Watch, na ktoré dostaneme odpoveď už v pondelok

Už v pondelok budú oficiálne uvedené nové hodinky Apple Watch, čoby prvý príspevok Apple do rodiny nositeľných zariadení. Veľa vecí už o nich vieme, ale niektoré sú stále zahalené rúškom tajomstva. Pozrite sa na štyri otázky, ktoré doposiaľ neboli zodpovedané.

https://www.youtube.com/watch?v=1Ql0Z8Il73s

Apple svoje vlastné hodinky predstavil ešte v septembri minulého roka, spolu s uvedením nových iPhonov 6 a 6 Plus. Vtedy však padla len informácia o tom, že hodinky budú uvedené na jar budúceho roku. Ani sme sa nenazdali a už tu je „Apple jar“. V pondelok o siedmej hodine večer sa totiž bude konať tlačová konferencia Apple, kde budú uvedené aj najočakávanejšie hodinky tohto roku. Všetky informácie, ktoré už vieme o Apple Watch si môžete prečítať v našich samostatných článkoch z uvedenia, alebo nových informáciách o Apple Watch. V tomto článku sa preto zameriame skôr na veci, ktoré ešte známe nie sú.

Apple Watch

Zvykneme si na nabíjanie každý deň?

Otázka výdrže nových hodiniek od Apple je na rôznych fórach jednou z najviac diskutovaných tém. Apple totiž nikde oficiálne neuviedol akú výdrž budú mať hodinky po svojom uvedení. Navyše sa na internete objavili vyjadrenia CEO Apple Tima Cooka, ktorý povedal, že hodinky budeme používať tak často, že ich budeme denne nabíjať.

https://www.youtube.com/watch?v=LHdVkPrdRYg

Pozrite siApple predstavil to na čo sa dlho čakalo. Apple Watch sú tu!

Možno Apple skutočne prekvapí, ale nemyslíme si, že Apple Watch budú mať výdrž na úrovni niekoľkých dní. Skôr sa bude ich výdrž pohybovať na úrovni jedného dňa s tým, že hodinky budú mať špeciálny režim, ktorý sa aktivuje pri extrémne nízkom zostatku energie, aby vedeli ďalej zobrazovať minimálne čas. Vzhľadom k malej batérii však môžeme očakávať skutočne rýchle nabíjanie.

Apple Watch

Budú sa báť vody?

Je pravda, že hodinky od Apple budú najmä módnym doplnkom, avšak minimálne ich základná verzia, označovaná ako Sport bude mieriť aj na peňaženky fitness nadšencov. Ak majú byť hodinky doplnkom aj pri športe mali by mať aj určitú vodeodolnosť. Ako však na tom budú Apple Watch? Podľa oficiálnych informácií nie je známe, či vôbec budú ponúkať odolnosť voči vode.

https://www.youtube.com/watch?v=_Zj5KisMVv8

Mali by si poradiť s pošpliechaním tekutinou, či potom pri športových aktivitách, ale na ponáranie to asi nebude. Ak ste sa teda tešili, že si svoje hodinky Apple Watch zoberiete aj do bazénu, pravdepodobne budete sklamaní. Podľa informácií, ktoré sa objavili na internete by však hodinky mali zvládnuť sprchu, len zatiaľ sme neobjavili šport, ktorý by sa vykonával v sprche.

Apple Watch

Nahradia náramky výmenné kryty?

Nové hodinky budú samozrejme aj módnym doplnkom a v podstate by sa malo jednať o prvý produkt v portfóliu Apple, ktorý bude ponúkať takto široké spektrum personalizácie. K Apple Watch by malo byť dostupných celkovo šesť typov náramkov, pričom každý z nich bude mať ešte niekoľko farebných verzií.

Apple Watch

Pozrite siApple Watch pomaly odhaľujú, čoho všetkého sa budúci rok dočkáme

https://www.youtube.com/watch?v=kMhqSeNMSDA

Otázkou však ostáva, či si budete môcť ľubovoľne dokupovať jednotlivé náramky podľa svojho uváženia, alebo Apple umožní k lacnejším hodinkám zakúpenie len plastových, prípadne kožených náramkov a kovové, alebo náramky vyrobené z iných ušľachtilých materiálov budú dostupné len pre drahšie varianty hodiniek? Každopádne náramky samotné môžu byť pre Apple celkom lukratívnym biznisom, ktorý bude pripomínať dávne doby, keď sme si na telefóny nakupovali výmenné kryty a každý sme mali vlastnú verziu Nokie 3310.

Pozrite siFinálnu podobu Apple Watch a ich funkcie sa dozvieme za 11 dní!

Apple Watch

Kedy a za koľko ich budem mať na ruke?

Asi najväčší otáznik visí nad cenou. Apple síce počas predstavenia hodiniek v septembri uviedol, že ich štartovacia cena bude 349 USD, tá sa však týka kolekcie Sport. Ceny hodiniek z nerezovej ocele, alebo dokonca zo zlata budú však niekde úplne inde. Pri oceľovej verzii sa šušká o sume okolo tisíc amerických dolárov a v prípade zlatej verzie to môže byť kľudne aj niekoľko desiatok tisíc. Každopádne väčšina z nás, ak sa teda pre Apple Watch rozhodnete, siahne skôr po tej základnej Sport verzii s nejakým pekným náramkom.

Apple Watch

A kedy si ich budeme môcť kúpiť? Apple sa vyjadril, že hodinky sa začnú predávať v apríli . Všetko nasvedčuje tomu, že v ich prípade by prvá vlna predaja mala byť podstatne širšia, ako tomu býva pri uvedení nových iPhonov. Z tohto je možné usudzovať, že sa hneď v úvode začnú predávať aj u nás na Slovensku. Dúfajme, že tomu tak bude a my vám budeme môcť čoskoro priniesť svoje vlastné skúsenosti s Apple Watch.

Apple Watch

Každopádne odpovede na tieto ale aj iné otázky, ktoré sme v článku nespomenuli sa dozvieme už v pondelok 9. marca o 19:00 nášho času. Ak by ste si samotnú keynote radi pozreli naživo, Apple ju bude streamovať a vy si ju môžete pozrieť na nasledujúcej adrese. TECHBOX vám samozrejme po ukončení keynote prinesie podrobné informácie o nových Apple Watch.

Foto: Apple

Komentáre k článku