4 aplikácie, ktoré nahradia zabudovaný e-mail vo vašom iPhone

Apple iOS sám o sebe ponúka veľmi dobre spracovaného e-mailového klienta, ktorý je dokonale zakomponovaný do celého prostredia systému. V niektorých situáciách však môže prísť vhod aj alternatívna aplikácia, ktorá toho ponúkne viac, alebo ponúkne minimálne odlišné prostredie. Pozrite si 4 alternatívy, ktoré stoja za vyskúšanie.

E-mailová aplikácia

Operačný systém iOS používam už niekoľko rokov a rovnako aj zabudovaného emailového klienta, ktorý ponúkne rýchle prezeranie emailov, odpovedanie, ich triedenie a v podstate takmer všetko, čo od e-mailového klienta v smartfóne čakáte. Ak však potrebujete funkcie ako je možnosť vkladania súborov z rôznych cloudových úložísk, avatary, priamu integráciu aplikácií ako Evernote, či Wunderlist, je na čase pozrieť sa po alternatíve. Ňou môže byť aj jedna z nasledujúcich aplikácií.

CloudMagic

Ak by som si mal vybrať najlepšiu alternatívu k zabudovanému e-mailovému klientovi, určite by som zvolil aplikáciu CloudMagic, ktorá je zadarmo okrem iOS dostupná aj na Android. O jej kvalitách svedčí aj množstvo ocenení, ktoré získala. Samotný klient podporuje väčšinu najpoužívanejších e-mailových služieb (Gmail, Exchange, Yahoo, iCloud, IMAP a iné). Jeho najväčšou výhodou sú fungujúce push notifikácie v reálnom čase. Prijatý e-mail máte na iPhone v priebehu sekundy.

CloudMagic

Okrem toho ponúka aj nádherné prostredie, ktoré sa dokonale hodí k novému iOS 8 a vďaka CloudMagic kontu nepotrebujete na inom zariadení nastavovať e-mail. Jednoducho sa prihlásite a okamžite máte funkčné všetky vaše schránky. Chýbať samozrejme nemôžu ani gestá pre rýchle presunutie správy, jej vymazanie, alebo označenie. Ak často posielate e-maily s prílohou možno vám príde vhod vkladanie príloh z iCloudu, Dropboxu, či Boxu. Pre ešte lepšiu produktivitu nechýba priama integrácia aplikácií ako Evernote, Pocket, OneNote, Todoist, Asana a iných. K dokonalosti aplikácii chýba už iba možnosť priradenia pripomienky k e-mailom, ale aj napriek tomu je CloudMagic jednou z najlepších alternatív pre zabudovaného e-mailového klienta.

STIAHNITE SI aplikáciu CloudMagic v App Store

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 16,8 MB

Cena: 0,00 €

 

Boxer

Aplikácia Boxer je jednou z ďalších alternatív. V najnovšej verzii prináša úplne nové prostredie, ktoré dokonale korešponduje s čistým dizajnom najnovších verzií Apple iOS. Aplikácia je dostupná v lite verzii, v ktorej si môžete vyskúšať funkcie klienta, ale to najlepšie získate až zakúpením plnej verzie. Boxer svoj úspech stavia na gestách a akciách. Pre označenie, presunutie, rýchlu odpoveď, označenie ako spam, či priame odoslanie do Evernote sú otázkou jedného, maximálne dvoch kliknutí. Všetky akcie si navyše môžete upraviť podľa svojich preferencií.

Boxer

Za samozrejmosť je v prípade podobného klienta možné považovať podporu množstva e-mailových schránok, ako aj ich jednoduché triedenie do zložiek. Potešia aj obrázky kontaktov, ktoré okrem vášho telefónneho zoznamu aplikácia čerpá aj zo sociálnych sietí, či priama integrácia aplikácie Evernote, zoznam úloh a možnosť posielať prílohy z Dropboxu. Občas sa však stane, že push notifikácie nefungujú tak rýchlo ako by ste požadovali. Boxer však za vyskúšanie stojí a predtým ako sa rozhodnete pre zakúpenie plnohodnotnej verzie, dajte šancu tej zadarmo.

STIAHNITE SI aplikáciu Boxer v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 18,1 MB

Cena: 0,00 € (lite verzia) / 4,99 €

 

Inbox

Aplikáciu Gmail pozná asi každý. Inbox pochádza od tvorcov Gmailu a prináša úplne nový pohľad na to ako s e-mailami pracujeme a to nielen v iOS, ale aj v Android smartfónoch a tabletoch. Aj napriek tomu, že táto služba je ešte len v testovacej prevádzke a jej fungovanie si vyžaduje pozvánku stojí určite za spomenutie, nakoľko predstavuje malú revolúciu v tom, ako vnímame e-mail vo všeobecnosti. Inbox totiž prináša revolučnú novinku v podobe triedenia pošty. Vaše pracovné e-maily tak nenápadnú v množstve reklamných správ, či letákov, na ktorých odber ste prihlásený. Triedenie funguje do automaticky prednastavených zložiek, ako reklama, financie, cestovanie a iné. Ak vám tieto kategórie nebudú vyhovovať, môžete si samozrejme nastaviť vlastné.

Inbox

Správu e-mailov môžete navyše vykonávať priamo zo zoznamu správ, bez nutnosti otvárania jednotlivých správ. Pe stiahnutie prílohy tak napríklad vôbec nepotrebujete otvoriť danú správu. V čom však Inbox vyniká je možnosť rýchleho a jednoduchého odkladania e-mailov na neskoršie vybavenie. Pripomenúť sa vám email môže v nastavenom čase, alebo dokonca na nastavenom mieste. Nechýba plánovač úloh, ktorý oceníte najmä v prípade ak pomocou e-mailov prijímate väčšinu pracovných úloh. Jediným obmedzením tohto unikátneho e-mailového klienta je v súčasnosti jeho testovanie, ktoré je podmienené pozvánkou a samozrejme aj to, že okrem e-mailových schránok z Gmailu si v ňom iný e-mail nenastavíte.

STIAHNITE SI aplikáciu Inbox v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 32,7 MB

Cena: 0,00 €

 

Mailbox

Ak milujete gestá, budete milovať aj aplikáciu Mailbox, ktorá je nimi prešpikovaná celá. Jej základný princíp je založený na tom, aby ste aj pri niekoľkých stovkách e-mailov denne boli schopný dosiahnuť štádium, v ktorom nebudete mať vo svojej schránke ani jeden nevybavený e-mail. Správy môžete označovať ako prečítané, archivovať, odosielať ich automaticky do vami nastavených kategórií, alebo si nechať pripomenúť daný e-mail neskôr podľa potreby. V podstate si iba nastavíte jednotlivé gestá a aplikácia sa už postará o ostatné.

Mailbox

Napríklad pre hromadné odoslanie všetkých vašich faktúr do jednej zložky si môžete nastaviť gesto posunutia cez celú obrazovku. Spracovávanie veľkého počtu e-mailov je tak podstatne jednoduchšie a hlavne rýchlejšie. Mailbox však má aj svoje nevýhody. Patrí medzi najmä to, že okrem Google e-mailu a iCloud e-mailu v ňom iné schránky nezobrazíte. Tiež chýba možnosť označenia správ ako spam, ktorá sa najmä pri množstve reklamných správ môže hodiť. Poslednou vecou, ktorú Mailbox postráda je ukladanie konceptov rozpísaných správ. Aj napriek tomu je Mailbox veľmi dobrou alternatívou, ktorá vás môže osloviť a minimálne stojí za vyskúšanie.

STIAHNITE SI aplikáciu Mailbox v App Store

Hodnotenie: 7/10

Veľkosť: 24,7 MB

Cena: 0,00 €

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku