3doodler PRO – 3D pero už aj pre profesionálov tlačí drevo i kov

ZDROJ | 3doodler PRO3doodler PRO

S perom 3doodler sa už môžeme stretávať niekoľko rokov. Počas týchto rokov sa priestorové pero stalo hrou nielen pre deti ale aj pre dospelých.

3doodler PRO
ZDROJ | 3doodler PRO

Vo štvrtej verzii prichádza pod názvom 3doodler PRO, ktorý je určený pre profesionálov – architektov, dizajnérov, umelcov a ďalších. Pero sa môže stať nielen zábavnou hrou, ale aj nástrojom, pomocou ktorého môžete vytvárať rôzne druhy návrhov. Produkt 3doodler PRO bol taktiež prezentovaný aj v rámci berlínskej výstavy IFA 2016.

https://www.youtube.com/watch?v=HbXHqd-snLc

Konštrukcia pera je zhotovená z uhlíkového vlákna v kombinácii so silikónom. S perom 3doodler PRO máte k dispozícii niekoľko hrotov, čím sa pero stáva univerzálnejším v práci s rôznymi materiálmi.

Pozrite si3Doodler už aj pre najmladších

https://www.youtube.com/watch?v=e_Dd2naDEkk

Pero vám umožní ovládať teplotu a rýchlosť topenia materiálu, čím získavate väčšiu kontrolu nad prácou s daným materiálom. Teplotu si môžete kontrolovať na malom LCD displeji v hornej časti pera. Teplotu môžete zobrazovať vo stupňoch Celzia aj Fahrenheit.  Batéria v konštrukcii pera je výkonnejšia a umožní vám vytvárať náročnejšie, ambicióznejšie modely.

https://www.youtube.com/watch?v=B-NBF6BrmcY

Zmena oproti predošlým verziám prichádza nielen vo vzhľade, ale aj v typoch materiálov, s ktorými môžete pracovať. Spektrum materiálov sa rozšírilo na kov v podobe medi a bronzu, dreva a nylonu.

3doodler PRO
ZDROJ | 3doodler PRO

Taktiež aj o čierny, biely a priehľadný polykarbonát, ktorý vyžaduje topenie pri vysokej teplote. Zároveň je však v tuhom stave odolný voči vyšším teplotám. Je ideálny na tvorbu rýchlych priestorových prototypov, pretože rýchlo tuhne do pevných foriem.

Pozrite si3Doodler Create – populárne 3D pero v tretej verzii

3doodler PRO
ZDROJ | 3doodler PRO

Na tvorbu prototypov, ktoré potrebujete ohýbať a krútiť sú vhodné flexibilné materiály, ktoré sú tiež k dispozícii v bielej, čiernej a striebornej. PLA, tzv. polylaktid má nižšiu teplotu topenia, ale dlhšie tuhne. Je vhodný na tvorbu modelov, ktoré počas schnutia môžete tvarovať. Je dostupný v čiernej farbe. K dispozícii je aj materiál ABS, ktorý vám môže byť známy zo stavebníc LEGO. ABS je pevným materiálom, ktorý rýchlo na vzduchu rýchlo tuhne.

3doodler PRO
ZDROJ | 3doodler PRO

Jednotlivé materiály v podobe taviteľných tyčiniek sú dostupné v rozpätí cien od 9,99 dolárov do 14,99 dolárov, v prepočte približne od 8,90€ do 13,40€. Pero 3doodler PRO je momentálne dostupný v cene 250 dolárov, v prepočte asi 223€.

Zdroj3doodler PRO

Komentáre k článku