3Doodler 2.0 – menšie, ľahšie a rovnako drahé 3D pero

3Doodler 2.0

3Doodler pred pár rokmi rozvíril záujem o 3D tlač. Hoci po našom teste sme sa aj my presvedčili, že je to skôr hračka na pár hodín, ako produkt na denno-denné používanie či učenie sa, výrobca prichádza s verziou 2.0. Tá opäť nejde do predaja priamo, ale pomocou hromadnej podpory na KickStarter.com. Podobne, ako prvá verzia, aj 3Doodler 2.0 nepotrebuje veľa na štart. KickStarter je ta skôr len marketingový ťah a istota určitého zárobku. A ten v prípade 3Doodler 2.0 nie je vôbec malý. Necelý týždeň pred koncom kampane si 3Doodler 2.0 vyzbieral od darcov a budúcich majiteľov 1,23 milióna dolárov! Pritom na štart výroby stačilo len smiešnych 30 000 dolárov.

A čím je nové 3D pero 3Doodler 2.0 výnimočné a lepšie, ako predchodca? Napríklad už len tým, že je menšie a ľahšie. A to výrazne! Veď si len pozrite fotogalériu starého a nového 3Doodlera. Prepočítané na čísla, 3Doodler 2.0 váži len 50 gramov a je o 75% menšie, ako 3Doodler.

POZRITE SI: RECENZIA 3Doodler – hračka pre všetkých

3Doodler 2.0

Novinkou sú aj nové trysky, ktoré je možné vymieňať. Takže ak chcete kresliť 3D obrazy čo najjemnejšie, stačí vymeniť trysku za jemnú. Ak zas chcete vypĺňať priestor v nejakom objekte, vymeníte trysku za hrubšiu.

3Doodler 2.0

Pozitívnou zmenou je dvojklik, ktorý nechá 3Doodler 2.0 neustále taviť PLA alebo ABS plast, takže tlačidlo nie je potrebné stále kŕčovito stláčať. Tiež je možné manuálne zmeniť teplotu a ventilátor by ste nemali ani počuť vďaka prepracovanejšiemu systému topenia.

3Doodler 2.0

Novinkami sú aj pripravované príslušenstvá ako DoodleStand – stojan na 3D pero a plastové tyčinky, JetPack – batéria s výdržou 2 hodiny, Nozzle Set – set 6 trysiek či Pedal – ďiaľkové ovládanie pomocou nohy. Nové 3Doodler 2.0 3D pero sa začne predávať v priebehu mája, cena by sa oproti pôvodnému modelu nemala zmeniť. Cez KickStarter si 3Doodler 2.0 môžete kúpiť od 99 dolárov.

3Doodler 2.0

Foto: 3Doodler

Komentáre k článku