3D ZOO u vás v domácej karanténe

ZDROJ | Google

Google pridáva objekty AR do vyhľadávania už nejaký ten čas. Počas posledného roka rozšíril svoju ponuku, nájdete tam množstvo zvierat, ktoré si môžete „priniesť“ aj počas karantény do svojej domácnosti.

V našej špeciálnej rubrike SHUTDOWN vám každý deň prinášame rôzne tipy, rady a odporúčania na trávenie času v (ne)dobrovoľnej domácej karanténe. Dnes využijeme techniku na to, aby ste sa mohli pokochať krásou zvierat aj bez návštevy ZOO.

Ako si vygúliť 3D zvieratá?

Objekty sa hľadajú naozaj ľahko a zvládne to aj menšie dieťa, stačí vedieť napísať názov zvieraťa. Skúste do vyhľadávača (Chrome) napísať Ježko.

Hneď na začiatku sa vám objaví, podobne ako pri iných objektoch, charakteristika od Google. Ak pri obrázku uvidíte nápis View in 3D (prípadne Zobraziť v 3D), podporuje túto funkciu. Kliknite naň a namierte smartfónom na miesto, kde chcete „teleportovať“ vybrané zviera.

Po chvíli sa vám na displeji objaví v rozšírenej realite dané zvieratko. Ak si vyberiete väčší „model“ (tiger, vlk a pod.), nebuďte prekvapení, že sa vám nezmestí do detskej izby.

Uhádnete, ktorý havko je virtuálny?

Aké zariadenia podporujú pozeranie AR objektov?

Našťastie, dnes už majú smartfóny dostatok výkonu, aby si poradili aj s AR. Google uvádza, že na zobrazenie AR vo vyhľadávaní si vystačíte so smartfónom (alebo tabletom) od OS Android 7.0 s predinštalovaným obchodom Google Play.

Pozrite siAko vidieť v životnej veľkosti zvieratá v AR cez vyhľadávač Google?

V prípade, že používate Apple, budete musieť mať nainštalovaný iOS 11.00 a vyšší, resp. iPadOS 13.00 a vyšší. Vyskúšal som rôzne smartfóny a všetky túto funkciu podporovali.

Keď som to však chcel zopakovať na iPadoch s iPadOS 13.4 (10.5 Pro a mini 5), túto funkciu som nemal k dispozícii. Na druhej strane, tablet Huawei MediaPad M3 8.4 mi možnosť Zobraziť v 3D ponúkol.

Aké zvieratá si môžete zobraziť v AR?

Zdá sa, že oficiálny zoznam neexistuje. Podporu View in 3D má napríklad jeleň, orol, kačka, medveď, ježko, mačka, koza, kôň, vlk, aligátor, rybárik, poník, tučniak, lev, tiger, panda, pytón, gepard, papagáj, niekoľko druhov psov (buldog, mopslík, rotvajler, pomeranian) no aj korytnačka, chobotnica, mýval či žralok.

Tiger na parkovisku. Všimli ste si, že ignoruje nariadenie o nosení rúška na verejnosti?

Čo poviete na túto zaujímavú funkciu? Ak máte deti, určite ich s úspechom zabavíte, prejde vám čas a takýmto netradičným spôsobom si zopakujete prírodovedu. Môže to byť aj dobrý tip pre učiteľov.

Komentáre k článku