360 Web Browser: Firefox Sync priamo pre iOS zariadenia

V obchode s aplikáciami App Store nájdete niekoľko alternatívnych prehliadačov k obľúbenej mobilnej verzii Safari, ktoré pridávajú nové funkcie a najmä menia vzhľad a používanie internetového prehliadača vo vašom iPhone alebo iPode Touch. Najnovší prírastok do tejto rodiny 360 Web Browser však pridáva niečo naviac.

 

360 Web Browser iOS

Názov prehliadača 360 Web Browser je inšpirovaný najmä ovládaním tohto prehliadača, na ktoré sa používa koliesko označené ako 360 Arc. Spôsob ovládania pripomína najmä ovládanie zo starších verzií Apple iPodu. Jednoduchým krúživým pohybom tak dokážete ovládať niekoľko základných funkcií prehliadača ako napríklad prepnutie zobrazenia na fullscreen, zväčšenie a zmenšenie fontu písma, pridanie stránky do záložiek, vyhľadávanie na stránke a tiež funkcie ako zapnutie a vypnutie blokovania reklám a prechod na domácu stránku. Pri zobrazení stránky na celú obrazovku sa zobrazia dve kolieska, pričom to základné doplní ovládač 360 Arc, ktorý má na starosti navigáciu po stránke, správu otvorených okien a správu záložiek. Nový spôsob ovládania síce vyžaduje určitý zvyk, ale potom vám uľahčí používanie prehliadača samotného.

360 Web Browser iOS

Avšak to čo robí 360 Web Browser výnimočným, nie je len spôsob jeho ovládania. 360 Web Browser totižto ako prvý ponúka plnohodnotnú synchronizáciu vašej histórie, záložiek a otvorených okien s desktopovým prehliadačom Mozilla Firefox pomocou služby Firefox Sync. Vo vašom iOS zariadení tak budete mať vždy aktuálne záložky a jednoducho si nedočítanú stránku môžete prezrieť na počítači alebo naopak. Okrem synchronizácie nájdete v 360 Web Browser aj možnosť inštalácie pluginov. Nájdete medzi nimi množstvo užitočných doplnkov ako napríklad možnosť zdieľania stránok na sociálnych sieťach, alebo doplnok pre uloženie stránky do aplikácie Evernote. Okrem množstva doplnkov zaujme aj možnosť prehrávania internetových Flash videí, ktorá sa vykonáva síce pomerne zložito pomocou konverzie a následného stiahnutia videa do zariadenia. 360 Web Browser ponúka aj možnosť nastavenia niekoľkých tém, pričom v základnej verzii máte k dispozícii dve témy a ďalšie si môžete dokúpiť za ceny od 0,79 € do 1,79 €. Samotnú aplikáciu si môžete v App Store zakúpiť za uvádzaciu cenu 0,79 €, čo skutočne nie je veľa vzhľadom na možnosti, ktoré 360 Web Browser ponúka.

Komentáre k článku