Realme XT má 64 Mpx fotoaparát a ide do predaja v septembri

Očakávaný smartfón Realme XT bol v predpremiére predstavený v Číne, na Indický trh príde budúc mesiac a drží aktuálny rekord v počte pixlov na fotoaparát.

Realme XT sa ako vôbec prvý smartfón môže pochváliť 64 Mpx fotoaparátom. Príjemné je tiež clonové číslo, ktoré sa zastavilo na f/1,8. Rekordný počet pixlov je možný vďaka GW-1 senzoru, ktorý obsahuje pixle o veľkosti 0,8 mikrometra, čo je totožné s už používanými 48 Mpx senzormi. Zároveň používa binning pixlov porovnateľný so 16 Mpx 1,6-mikrometrovoým čipom.

ZDROJ | gsmarena.com

Okrem hlavnej 64 Mpx kamery sú na Realme XT ďalšie tri. Jedna ponúka 8 Mpx superširoký 119 stupňový záber, snímač hĺbky má 2 Mpx rovnako ako macro šošovka. Priblíženie zabezpečí digitálny zoom, teleobjektív tu absentuje.

ZDROJ | gsmarena.com

Ak sledujete značku Realme, ďalšia špecifikácia vám bude povedomá. Srdcom zariadenia je 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 712, v ponuke sú varianty s 4, 6 a 8 GB RAM, ukložiť dáta budete môcť na 64 alebo 128 GB, ak by vám bolo málo môžete úložisko rozšíriť kartou. Batéria má objem 4 000 mAh a zvládne 20 W rýchlo nabíjanie. Selfie kamera je riešená kvapôčkovým výrezom a má 16 Mpx. Povedomé? Áno, takmer totožné s Realme 5 Pro.

ZDROJ | gsmarena.com

Novinka s rekordným fotoaparátom však má 6,4-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením 1 080 x 2 340 pixlov a zabudovanou čítačkou odtlačkov prstov, čo je oproti spomínanému Realme 5 5 Pro výrazný kvalitatívny skok. Nechýba tu 3,5 milimetrový jack, Android 9 Pie s nadstavbou ColorOS 6, duálny nano SIM slot a Bluetooth 5. Potvrdená je farba Pearl Blue, možná je tiež Silver Wing White. Výrobca ceny zatiaľ stále nezverejnil.

Zdrojandroidauthority.com,ndtv.com,gsmarena.com

Komentáre k článku