3,5 mm audio port skončí aj na Androidoch

ZDROJ | Foxconn

Po tom, čo Apple vo svojich nových smartfónoch zrušil 3,5 mm audio port mnohí namietali, že ide o hlúposť či vymýšľanie zo strany Apple. Hoci v tom čase už boli na svete smartfóny s Androidom, ktoré nemali 3,5 audio, všetka pozornosť sa upriamila na Apple. Teraz však prichádza zásadná správa z druhej strany.

USB Implementers Forum (USB-IF), ktoré stojí za implementáciou nových USB štandardov do praxe, oznámilo finálnu špecifikáciu USB Audio Device Class 3.0.

Pozrite siSkončí 3,5 mm audio port ako disketa alebo CD? Áno!

Tá hovorí o tom, že USB Type-C bude možné naplno využívať vo všetkých multimediálnych zariadeniach blízkej budúcnosti, teda i smartfónoch. Výrobcovia tak podľa USB-IF môžu eliminovať potrebu viacerých portov a na všetky funkcie využívať len jediný, USB-C port.

Giffin BreakSafe Magnetic USB-C Power Cable
ZDROJ | Griffin

„USB je najjednoduchší a najrozšírenejší konektor súčasnosti, čo robí USB Type-C logickou voľbou pre budúcnosť digitálneho zvuku,“ hovorí Jeff Ravencraft, prezident a COO USB-IF.

Výhodou USB-C portu s ADC 3.0 má byť jednoduchšia podpora digitálneho zvuku, nižšia spotreba, jednoduchšie zabezpečenie voči vode a menšie rozmery, vďaka ktorým môžu vznikať ešte tenšie zariadenia.

Je teda viac ako isté, že postupne budú na USB-C s ADC 3.0 prechádzať všetci výrobcovia a 3,5 mm audio portu sa postupne zbavia. Nebude ale určite okamžite, ako v prípade Apple.

sony-xperia-x-compact-8

ZdrojUSB.org

Komentáre k článku