3 weby, ktoré musia poznať všetci cyklisti

Ani teplo, ani zima. Začalo sa ideálne obdobie pre všetkých cyklistov. Preto sme si pre vás pripravili tipy na tri webstránky, ktoré sa hodia na výber jesennej cyklistiky.

Do práce chodím na bicykli každý deň a aj keď je to niekedy o život, za tlačenicu v MHD alebo za ekologicky závadné auto by som to nemenil. V mojom každodennom cestovaní a tiež v mojom hobby mi pomáhajú práve nasledujúce webové portály.

Pozrite siZdieľané kolobežky Mint už brázdia ulice Bratislavy

Cyklokoalicia.sk 

Najznámejšie občianske združenie venujúce sa cyklistom ponúka okrem novinkových článkov, množstvo skvelých projektov pre cyklistov. Na ich stránke nájdete prehľadnú mapu cyklotrás, riešenia pre cyklistov v mestách a rôzne ďalšie tipy.

Nechýba vlastný program zdieľaných bicyklov a pravidelné podujatia, ktoré majú za cieľ poukazovať na dôležitosť tejto ekologickej formy dopravy.

ZDROJ | Cyklokoalicia

Pozrite siKošice spúšťajú najväčší bikesharing na Slovensku

Cykloportal.sk

Občianske združenie, ktoré vzniklo ešte v roku 1994 má vlastnú stránku, kde si viete na mape vyhľadať svoj kraj a konkrétne typy na cyklo-výlety.

Výhodou portálu sú pravidelné novinkové články venujúce sa práve problematike cyklistiky na Slovensku. Ak chcete vedieť o najnovšej cyklotrase, ktorá vyrástla pri vašom meste, túto stránku sa jednoznačne oplatí sledovať.

ZDROJ | Cykloportal

Pozrite siOd dnes v Bratislave funguje bikesharing

Mtbiker.sk

Kým stránky ako cyklokoalícia či cyklo-portál sa venujú problémom spojených s cyklistickou dopravou, Mtbiker je zameraný na všetky športové podujatia, na ktorých môžete prevetrať svojich dvojkolesových tátošov. Nechýbajú tipy na skryté lesné cyklotrasy či aktuálne trendy v príslušenstve a v bicykloch.

Stránka ponúka aj bohaté internetové fórum a bazár, kde viete komunikovať a obchodovať s miestnou komunitou. Ak zvažujete, kde sa vydať cez víkend na bicykel, táto stránka vám nájde ideálne trasy.

ZDROJ | Mtbiker

ZdrojCyklokoalicia,Cykloportal,Mtbiker

Komentáre k článku