3 TIPY, AKO si roaming užiť ako doma

Od 15. júna 2017 nastala jedna z najväčších zmien v roamingu, a tak v Telekome môžete využívať minúty, správy či dáta z paušálov v krajinách EÚ rovnako ako doma. Potešia sa však aj zákazníci predplatených kariet.

Keď cestujete do zahraničia, využívate roamingové služby vášho operátora. Komunikácia v zahraničí je zvyčajne drahšia ako na Slovensku, vo vybraných krajinách i veľmi výrazne. Dokonca platíte i za prichádzajúce hovory. To však už neplatí pri vycestovaní do krajín EÚ a Nórska, Lichtenštajnska či Islandu, v ktorých už môžete komunikovať ako doma. Pozrite sa, aká je teraz výhodná komunikácia v Európskej únii tak pri paušálnych programoch Telekomu, ale i predplatených kartách operátora.

ZDROJ | Telekom

1, Paušály Happy v EÚ aj s dátami

Na to, aby ste si paušály Happy užívali v Európskej únii ako doma, nemusíte vykonať žiadnu aktiváciu. V EÚ máte automaticky k dispozícii rovnaký objem hovorov, SMS správ či dát, ako na Slovensku. Po ich prečerpaní platíte taktiež rovnaké ceny ako na Slovensku. Dokonca v prípade dát môžete v zahraničí bez príplatku čerpať dáta zníženou rýchlosťou až do maximálneho objemu stanoveného reguláciou pre váš mesačný program. Ak chcete plnú rýchlosť dát, môžete si dokúpiť balíček dát ako na Slovensku, ktorý vám bude platiť aj v EÚ (napríklad 1 GB za 5,99 €).

2, Predplatené karty s rovnakými cenami ako doma

Ak vlastníte predplatenú kartu Easy alebo Easy Pecka, v krajinách Európskej únie budete taktiež telefonovať, odosielať SMS či dátovať za rovnaké ceny ako doma. V prípade karty Easy Pecka tak zaplatíte 9 centov za minútu volania, 6 centov za SMS či 10 centov za 1 MB dát. Využívať v roamingu môžete naplno aj výhodné dátové balíčky Surf 100 za 1,99 € na 30 dní so 100 MB dát, Surf 500 za 4,99 € na 30 dní s 500 MB dát alebo Surf 1000 s 1 000 MB dátami za 5,99 € na 30 dní.

ZDROJ | Sony

3, Výhodný internet s balíkmi Travel&Surf

Keďže mnohí z vás cestujú aj do iných krajín ako EÚ, Nórska, Lichtenštajnska či Islandu, môžete si k vášmu paušálu aktivovať aj výhodné dátové balíčky Travel&Surf. K dispozícii tak môžete mať od 35 MB dát s balíkom XS za 2 €/mesačne až po 500 MB dát s balíkom XL za 15 €/mesačne pre krajiny v roamingovej zóne 1. Ak ste náročnejší, určite oceníte aj balíky PLUS, ktoré zahŕňajú takmer celý svet.

Vycestovať do zahraničia je teraz skutočne mimoriadne výhodné. Zatiaľ, čo v krajinách Európskej únie vrátane Nórska, Lichtenštajnska a Islandu si môžete užívať ceny ako doma, vo zvyšku sveta môžete lacnejšie komunikovať vďaka kombinácii rôznych roamingových balíkov. Určite sa pred cestou informujte v Telekome, čo je pre vás najvýhodnejšie.

ZdrojTelekom

Komentáre k článku