3 otázky pre najlepších v ankete NAY TECHBOX ROKA 2016 + odovzdanie ocenení

V poradí už 6. ročník veľkej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka 2016 pozná svojich víťazov. Presne 16 104 Slovákov, a to najmä čitateľov časopisu TECHBOX, portálu TECHBOX.sk a návštevníkov e-shopu www.nay.sk rozhodlo o tom, kto získal titul NAY TECHBOX roka 2016 v 8 kategóriách.

Pri tejto príležitosti sme zástupcom víťazných spoločností položili tri otázky. Prečítajte si, ako nám na ne odpovedali a zároveň si môžete pozrieť odovzdávanie cien víťazom.

OTÁZKY:

1. Aké boli vaše prvé dojmy, hneď po tom, ako ste sa dozvedeli výsledky ankety NAY TECHBOX roka 2016 a videli ste, že ste zvíťazili vo svojej kategórii?

2. Čo podľa vás (opäť) rozhodlo práve o vašom víťazstve?

3. Rok 2017 už naplno odštartoval, aké novinky pre svojich fanúšikov a zákazníkov chystáte?

Aktuálny ročník ankety NAY TECHBOX roka 2016 je jasným dôkazom toho, že neustále vylepšovanie aj tých najlepších produktov či služieb má svoje opodstatnenie. Gratulujem všetkým víťazom, obhájiť prvenstvo je totiž často ťažšie, ako vyhrať prvýkrát.

Roman Calík, šéfredaktor TECHBOX

ODPOVEDE:

Peter Tvrdoň

riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak

1. Moje pocity boli jednoznačne pozitívne. Veď sme opäť potvrdili prvenstvo v dvoch kategóriách, čo nie je jednoduché. Ocenenia od spotrebiteľov si veľmi vážime a vždy aj budeme, pretože odzrkadľujú, ako naše produkty vnímajú a ako ich hodnotia.

2. Myslím, že o tom hovorím každý rok, a nedá mi opäť to nespomenúť. Sú to najmä investície do výskumu, vývoja nových technológií, či do dizajnu. Preto sa naše televízory už šiesty rok v rade umiestňujú v tejto ankete na prvom mieste.

V minulom roku sme predstavili technológiu Quantum Dot v našich SUHD televízoroch, čím sme posunuli kvalitu zobrazovania na vyššiu úroveň. Zároveň sa nám podarilo rámik obrazovky ešte viac minimalizovať a poskytnúť tak spotrebiteľom nové zážitky zo sledovania.

V prípade ocenenia v kategórii Smartfón roka a víťazstva pre Galaxy S7 edge hovoríme o vlajkovej lodi, ktorá mala už pri predstavení všetky atribúty na to, aby to tento rok vyhrala.

3. Väčšinu z nich, najmä audio produkty, sme predstavili začiatkom roka na veľtrhu CES. Či už nové televízory QLED s vylepšenou technológiou Quantum Dot, ktoré sú prvýkrát schopné reprodukovať 100 percent farebného objemu, bezdrôtový reproduktor H7, nový soundbar či nové UHD Blu-Ray prehrávače.

V mobilných novinkách sme rok začali s prepracovaným radom Galaxy A (2017), ktorý sa výbavou a funkčnosťou posúva do prémiovejšej kategórie, napriek nízkej cene. Ďalšie mobilné novinky budú prichádzať v priebehu roka.

Nezaostávame však ani v segmente monitorov, kde rovnako využívame technológiu Quantum Dot, a v kategórii domácich spotrebičov sme vylepšili vysávače s tzv. turbínkou, ktorá zabezpečuje minimalizovanie akéhokoľvek kontaktu s nečistotami.

Ocenenia za 1. miesto ankety NAY TECHBOX rok 2016 v kategórii SMARTFÓN a TV a ďalšie ocenenie v kategórii TABLET prevzal osobne Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak.
Jitka Spoustová Staňková

PR manažérka Nikon

1. Hoci zrkadlovka od Nikonu vyhrala v kategórií Najlepší fotoaparát roka už po piaty raz, je to pre nás stále rovnako potešujúca správa a veľká pocta. Som vďačná všetkým, ktorí v ankete zahlasovali za nás a teším sa, že náš Nikon D500, ale aj ostatné fotoaparáty, robia ľuďom radosť a spĺňajú ich očakávania.

2. Myslím, že k nášmu víťazstvu prispel fakt, že Nikon ponúka široké portfólio kvalitných fotoaparátov, ktoré sú určené či už pre začiatočníkov, alebo profesionálnych fotografov. To určite prispieva k obľúbenosti značky u širokej verejnosti. A, samozrejme, samotný Nikon D500 si vďaka svojej kvalite a tomu, že je vybavený rovnakými technológiami ako aj naša vlajková loď Nikon D5, našiel mnoho spokojných fanúšikov.

3. V roku 2017 Nikon oslavuje svoje okrúhle sté narodeniny, pri príležitosti ktorých má pre svojich fanúšikov prichystaných niekoľko prekvapení, ktoré bude postupne predstavovať. Okrem toho Nikon aj v tomto roku na trh uvedie viacero zaujímavých noviniek, čo už zrkadloviek,  kompaktných fotoaparátov alebo objektívov. Nechcem však vopred nič prezrádzať, o všetkých novinkách sa fanúšikovia včas dozvedia.

Ocenenie za 1. miesto ankety NAY TECHBOX rok 2016 v kategórii FOTOAPARÁT prevzala pre Nikon osobne Eva Šoucová z agentúry Media & Communication Consulting.
Peter Oravec

Consumer Sales Leader Lenovo Slovakia

1. Sme vďační za ocenenie a tešíme sa obhájeniu 1.miesta. Na trhu nie je veľa podobných konceptov, a tak sme ocenenie v “kútiku duše“ skromne očakávali.

2. Koncept produktov YOGA (4 módy použitia v 1 zariadení) sme priniesli na trh už pred 4 rokmi ako jednu z našich prelomových inovácií a tá stále udáva tempo našej konkurencii. Zákazníkom sa YOGA páči od prvého uvedenia na trh. Ich dopyty aj ocenenia v anketách neustále rastú, čo nás samozrejme veľmi teší.

Potvrdzuje nám to, že inovácie sú to, čo ich skutočne motivuje k nákupu našich zariadení. Zákazníci YOGA sa chcú odlíšiť, byť iní a samozrejme chcú udávať trendy na trhu.

3. Noviniek bude kopec ako vždy, avšak tie najdôležitejšie budú nová notebooková séria Legion pre vášnivých hráčov a pokračovanie výnimočného YOGA Booku s 12” displejom v pútavých farbách.

Ocenenie za 1. miesto ankety NAY TECHBOX rok 2016 v kategórii NOTEBOOK a ďalšie ocenenia v kategóriách INOVÁCIA a TABLET prevzali (zľava) Lukáš Poštrk, Peter Oravec a Vladimír Varzaly zo spoločnosti Lenovo (Slovakia), s.r.o.
Lukáš Mochňák

vedúci odd. rozvoja mobilných aplikácií a webov v Tatra banke

1. Obrovská radosť. Mobilné aplikácie viacerých bánk sa za posledný rok výrazne zlepšili, preto som veľmi rád, že v takej silnej konkurencii sa nám podarilo obhájiť minuloročné víťazstvo.

2. Spokojní klienti, ktorým týmto v mene celého tímu ďakujem za podporu v hlasovaní. A tvrdá práca celého tímu, vďaka ktorému je naša aplikácia najlepšia na trhu.

3. Na tento rok plánujeme viacero aktualizácií, ktoré prinesú množstvo zaujímavých funkcionalít. Bližšie informácie o prvej tohtoročnej aktualizácii zverejníme už čoskoro.

Ocenenie za 1. miesto ankety NAY TECHBOX rok 2016 v kategórii BANKOVÁ APLIKÁCIA prevzal osobne Lukáš Mochňák, vedúci odd. rozvoja mobilných aplikácií a webov v Tatra banke.
Vít Řezníček

PR & Event Manager PlayStation Czech Republic and Slovakia

1. Samozrejme veľká radosť. Ocenenie si skutočne vážime a sme radi, že súprava PlayStation VR uspela práve v oblasti inovácií, kde se snažíme byť veľmi aktívni.

2. Veríme, že sú to práve naše inovácie, unikátna technológia a celkový rast záujmu o virtuálnu realitu.

3. V duchu sloganu „This Is For The Players“ chystáme pre hráčov v tomto roku množstvo noviniek, a to predovšetkým v oblasti herných titulov. V najbližšej dobe to bude hra Horizon Zero Dawn, ktorá vychádza exkluzívne pre konzoly PlayStation 4 a myslíme si, že sa s ňou hráči rozhodne nebudú nudiť. Samozrejme nezabúdame ani na PS VR, kde sa majú hráči taktiež na čo tešiť.

Ocenenie za 1. miesto ankety NAY TECHBOX rok 2016 v kategórii INOVÁCIA a ďalšie ocenenia v kategóriách TV a FOTOAPARÁT prevzal osobne Marián Gajdoš zo Sony Europe Limited.
Peter Gažík

generálny riaditeľ O2 Slovakia

1. Výhra v nezávislej ankete NAY TECHBOX roka v kategórii Operátor roka potvrdila našu internú bilanciu roka 2016 nielen v kontexte prevádzkových výsledkov. Máme za sebou ďalší úspešný rok a sme radi, že to rovnako vidia aj naši zákazníci, za čo im samozrejme ďakujeme.

2. S hodnotami ako férovosť, transparentnosť a jednoduchosť v našich ponukách je stále stotožnená podstatná časť zákazníkov, ktorým môžeme už teraz odkázať, že takéto ponuky #nikdyneprestaneme vytvárať aj naďalej.

3. Spolu s oslavami 10. výročia, ktoré odštartujeme začiatkom februára, sme pre našich zákazníkov prichystali aj novinky v produktovej ponuke. Už teraz môžeme prezradiť, že sa budú týkať dát. Jednou z priorít bude aj dalšie posilňovanie siete.

Ocenenie za 1. miesto ankety NAY TECHBOX rok 2016 v kategórii OPERÁTOR prevzal osobne Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia.

Ďakujeme všetkým partnerom súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2016 za ich podporu, a to konkrétne spoločnosti NAY, a.s., ktorá bola generálnym partnerom ankety, ďalej spoločnostiam mBank S.A., pobočke zahraničnej banky, Sony Mobile communications Inc., VÚB, a.s., Lenovo (Slovakia) s.r.o a Tatra banka, a.s..

nay-techbox-roka-2016-partneri-loga2

ZdrojNAY TECHBOX roka 2016

Komentáre k článku