3 dôvody, prečo sa oplatí O2 Smart Box pre inteligentnú domácnosť

Vybrať vhodné riešenie pre inteligentnú domácnosť je beh na dlhé trate. O2 túto trať výraze skracuje svojim novým Smart Boxom, ktorý sa podľa nás vydaril.

Dať domácnosti prívlastok inteligentná sa rozhodne oplatí. Často je však dilemou aké riešenie zvoliť za „mozog“ inteligentnej domácnosti. O2 Smart Box ako riešenie pre inteligentnú domácnosť ponúka tiež Wi-Fi router a vstavanú meteostanicu.

Okrem toho, že ide o skutočne inteligentné zariadenie, tiež veľmi dobre vyzerá. Čierny matný povrch sa hodí ako do moreného interiéru, tak tradičnejšie zariadených bytov. My sme našli Ďalšie tri dôvody, prečo sa O2 Smart Box naozaj oplatí.

recenziaO2 Smart Box je ukážkou smart jednoduchosti

1. Jednoduchá inštalácia

Inštalácia O2 Smart Boxu je doslova o zapojení dvoch káblov a pripojení sa na Wi-Fi. O2 Smart Box stačí zasunúť do elektrickej siete a zasunúť RJ-45 kábel do modemu a portu v stene. Všetko potrebné je súčasťou balenia.

ZDROJ | O2 Smart Box

Smart Box sa automaticky spustí a po chvíľke vás vyzve, aby ste sa prihlásili do Wi-Fi siete, ktorej meno a heslo sa vám zobrazí na displeji O2 Smart Boxu. Po prihlásení sa do siete sa vám na displeji smartfónu automaticky objaví možnosť stiahnuť aplikáciu O2 Smart Box. Mozog vašej inteligentnej domácnosti je nainštalovaný, môžete začať pridávať senzory a príslušenstvo.

Pozrite siO2 Smart Box zvláda aj obsluhu smart gadgetov v domácnosti

Pripojiť senzor či príslušenstvo je rovnako jednoduché. V aplikácií stačí vybrať čo chcete pripojiť. Následne stačí svižne 3-krát po sebe stlačiť tlačidlo na zariadení, počkať približne 10 sekúnd. Zariadenie je v tomto momente pripojené, stačí pomenovať miesto, na ktoré ste ho uložili.

2. Bohaté možnosti príslušenstva

Priamo v balení O2 Smart Box je senzor na dvere alebo okno. O2 má ďalej v ponuke inteligentnú zásuvku, senzor pohybu, detektor dymu a senzor zaplavenia od spoločnosti Fibaro a termohlavicu od spoločnosti Danfoss. So senzormi a príslušenstvom komunikuje O2 Smartbox prostredníctvom technológie Z-Wave.

O2 Smart Box zároveň slúži ako domáca meotastanica a Wi-Fi router. Informácie o teplote a počasí sa zobrazujú priamo na displeji Smart Boxu spolu s aktuálnym časom. Čo oceníte je schopnosť routera automaticky vyberať ideálnu frekvenciu pre pripojenie na internet, čo vám zabezpečí stabilnejšie a rýchlejšie surfovanie na internete. O2 Smart Box má 7 antén pre vysokú silu signálu a dokáže prenášať dáta rýchlosťou do 2 183 Mb/s.

3. Férová cena

O2 Smart Box môžu využívať všetci zákazníci, ktorí si aktivujú O2 Internet na doma s externou anténou. Pri uplatnení bonusu na zariadenie, budete platiť doplatok + 3€, k doterajšej cene internetu po dobu 24 mesiacov. Čo je za v podstate tri zariadenia, teda mozog inteligentnej domácnosti, Wi-Fi router a domácu meteostanicu, naozaj fér cena. Ak sa rozhodnete prikúpiť senzor alebo iné príslušenstvo, nemusíte sa viazať. O2 ich ponúka bežný predajom.

Pozrite siO2 v novej predajni predstavilo unikátny systém obsluhy zákazníkov

Zároveň šetríte na službách. V prípade, že si nastavíte upozornenie na poplach SMS správou alebo telefonickým hovorom, mesačne neplatíte žiadne poplatky naviac. Táto informácia je uvedená priamo v aplikácii pri nastavovaní týchto služieb.

Na príprave článku sme spolupracovali s operátorom O2.

Zdrojo2.sk

Komentáre k článku