3 dôvody, prečo je výhodné platiť cez O2 Mobilné platby

ZDROJ | Samsung

Ak si do svojho smartfónu často kupujete aplikácie, hry, hudbu alebo iné, určite ste sa zamysleli nad otázkou bezpečnosti nákupu, najmä keď pred zaplatením musíte zadať údaje z vašej platobnej karty. Toho sa ale nemusíte obávať, ak využijete O2 Mobilné platby.

1. Rýchle a pohodlné nákupy

S O2 Mobilnými platbami už nemusíte strácať čas zdĺhavým zadávaním údajov z platobnej karty. Platiť môžete jednoducho a rýchlo len pomocou svojho mobilného telefónu. Výhodou O2 Mobilných platieb je, že s nimi môžete pohodlne nakupovať aplikácie, hry, hudbu, filmy a veľa ďalšieho digitálneho obsahu z príslušného obchodu, podľa operačného systému vášho zariadenia. A stačí vám na to len pár kliknutí vo svojom smartfóne alebo tablete.

Nákupy môžete pohodlne realizovať či už cez mobilné dáta alebo Wi-Fi pripojenie. Nie ste pritom obmedzovaní tým, či ste práve doma, na Slovensku, alebo v zahraničí. Ak potrebujete k nákupu daňový doklad, ten vám vydá obchodník, u ktorého digitálny obsah kupujete a zaplatili ste mu prostredníctvom O2 Mobilných platieb. Údaj o platbe vo vašej O2 Faktúre či v spotrebe v Moje O2 vám ako daňový doklad neposlúži.

2. Bezpečnosť je na prvom mieste

Bezpečnosť internetových platieb je večnou otázkou ako Hamletovo „Byť či nebyť!“. Avšak s O2 Mobilnými platbami zostanú citlivé údaje vašej platobnej karty v bezpečí vašej peňaženky. Na nákup ju pri využití tejto platobnej metódy už nebudete vôbec potrebovať.

Podstatou služby O2 Mobilné platby je, že za svoje nákupy v App StoreGoogle Play Store zaplatíte bez platobnej karty jednoducho cez O2 Faktúru alebo z kreditu vašej predplatenej karty. Platiť týmto spôsobom môžete aj za niekoho iného, čo je ideálne, ak chcete kúpiť nejakú hru, knihu alebo hudbu napríklad svojmu dieťaťu, prípadne mu chcte umožniť využívanie tejto platobnej metódy v jeho mobilnom telefóne.

3. Platby máte vždy pod palcom

Všetky vaše platby, ktoré uskutočníte cez O2 Mobilné platby, máte vždy pod kontrolou. Ak pravidelne sledujete svoju spotrebu cez mobilnú aplikáciu Moje O2 (pre Androidpre iOS), alebo na stránke operátora v sekcii Moje O2, máte vždy prehľad o tom, koľko ste za nákupy minuli.

Tu je však na mieste pripomenúť, že O2 zaviedlo na služby mobilnej zábavy a nemobilné služby denné a mesačné finančné limity. Po dosiahnutí týchto limitov zákazníkovi nebudú do skončenia príslušného obdobia poskytované žiadne spomenuté služby. Nemusíte sa tak obávať, že by kvôli vašim nákupom, alebo nákupom vášho dieťaťa, narástla faktúra do závratných výšok. Zjednodušene sa dá povedať, že denný limit pre všetky platby je 100 € a mesačný 150 €. Viac podrobností o limitoch nájdete na stránke operátora.

Keďže každý operačný systém má svoje špecifiká, ako možno platiť mobilom s využitím O2 Mobilných platieb, je potrebné venovať pozornosť správnemu nastaveniu tejto platobnej metódy pred uskutočnením prvej platby. Podrobné nastavenia pre daný operačný systém mobilného zariadenia (O2 Mobilné platby pre App Store, resp. O2 Mobilné platby pre Google Play) nájdete na príslušných stránkach operátora, alebo vám s nimi poradia v predajniach O2.

Ako vidíte, aj platenie na internete za aplikácie, hry, hudbu a mnoho ďalšieho obsahu môže byť pohodlné a jednoduché. A navyše ešte aj bezpečné. Takže sa už viac nemusíte obávať o stratu citlivých údajov vašej platobnej karty. Stačí, ak na platenie cez smartfón alebo tablet využijete O2 Mobilné platby.

Článok bol pripravený v spolupráci s operátorom O2.

ZdrojO2

Komentáre k článku