3 čítačky elektronických kníh na dlhé zimné večery

ZDROJ | Amazon

Už dnes sa veľmi rýchlo stmieva a počasie vonku nám moc nepraje, prečo teda nevyužiť voľný čas, ktorý máme pri dobrej knihe. Prinášame vám preto trojicu najlepších aplikácií pre smartfóny a tablety, vďaka ktorým môžete mať svoju obľúbenú (elektronickú) knihu stále so sebou.

Amazon Kindle Fire 01
ZDROJ | Amazon

Kindle

Kindle je jednoducho jednotkou, ak sa povie elektronická kniha. Aplikácia rovnakého názvu vám ponúkne to najlepšie prostredie pre čítanie elektronických kníh. Vďaka technológii Whispersync môžete v čítaní už rozčítanej knihy pokračovať na ľubovoľnom zariadení, ktoré máte so svojím účtom synchronizované. Prostredie samotnej čítačky je skutočne veľmi dobre spracované.

Kindle App 01 Kindle App 02

Samozrejmosťou sú nastavenia písma, pozadia či rozstupov medzi riadkami. Aplikácia veľmi prehľadne graficky zobrazuje, koľko z danej knihy ste už prečítali. Okrem nakupovania e-kníh priamo z Amazonu môžete svoje obľúbené tituly do tejto čítačky dostať aj vo formáte PDF, a to priamym odoslaním, alebo otvorením z inej aplikácie.

ZDROJ | Amazon

Kindle95%

Veľkosť:
91,2 MB
Platforma:
iOS 8.0 a novší, Android (líši sa od zariadenia), Windows 8
Cena:
0,00 €

Najlepšia čítačka elektronických kníh s integrovaným obchodom, ktorá je dostupné pre takmer všetky platformy a zariadenia. Poteší aj synchronizáciou rozčítaných kníh a záložiek.

Bluefire Reader

Bluefire Reader je ďalšou veľmi vydarenou čítačkou, ktorú si môžete užívať na rôznych platformách. Táto čítačka sa špecializuje na súbory vo formáte ePUB, ale samozrejme zvládne aj čítanie PDF dokumentov. Podobne ako v predchádzajúcej aplikácii, ani tu nechýba možnosť označovania záložiek, anotácií či zdieľanie úryvkov prostredníctvom e-mailu alebo sociálnych sietí.

Bluefire Reader 01 Bluefire Reader 02

Ak máte veľkú knižnicu, oceníte možnosť triedenia e-kníh do zbierok. Samozrejmosťou je možnosť exportovania anotácií, alebo obľúbených pasáží kníh. Nechýba ani synchronizácia rozčítanej knihy medzi rôznymi zariadeniami. Čítačka Bluefire Reader k tomu používa vlastné cloudové služby.

Bluefire reader80%

Veľkosť:
13 MB
Platforma:
iOS 7.1 a novší, Android 2.3.3 a novší
Cena:
0,00 €

Multiplatformová čítačka elektronických kníh, ktorú okrem ePUB súborov využijete aj na čítanie PDF. Nechýba ani zdieľanie anotácií a citácii prostredníctvom sociálnych sietí.

Wooky

Wooky je elektronická čítačka kníh z internetového obchodu rajknih.sk. V tomto obchode si môžete priamo do čítačky zaslať ukážku e-knihy a následne si ju aj zakúpiť. Wooky samozrejme poskytuje väčšinu bežných funkcií a nastavení čítačiek, a tak si v nej môžete meniť písmo, jeho veľkosť, pozadie či pridávať vlastné záložky a odkazy.

Wooky 01 Wooky 02

Okrem elektronických kníh ponúka Wooky aj možnosť čítania elektronických časopisov. Môžete si v nej prečítať napríklad aj najnovšie vydanie najlepšieho technologického časopisu na Slovensku TECHBOX. Poteší aj možnosť synchronizácie pozície v rozčítanej e-knihe s inými zariadeniami, takže môžete v čítaní pokračovať kdekoľvek.

Wooky75%

Veľkosť:
13 MB
Platforma:
iOS 6.0 a novší, Android 2.2 a novší, Windows 8 a novší
Cena:
0,00 €

Elektronická čítačka slovenského obchodu s elektronickými knihami, v ktorej si okrem elektronických kníh môžete čítať aj elektronické časopisy. Samozrejmosťou je synchronizácia rozčítaných kníh.

Komentáre k článku