256 GB RAM? Pre nový iMac Pro žiaden problém!

Po včerajšom predstavení iPadov Air a mini 5 dnes Apple opäť prekvapilo. Potichu aktualizovalo ponuku počítačov iMac a iMac Pro.

Profesionálny stroj iMac Pro dnes dostal možnosť osadiť ho až 256 GB RAM (2666MHz DDR4 EEC) a grafickou kartou Radeon Pro Vega 64X s 16 GB pamäťou HBM 2. Takáto šialená kapacita nie je samozrejme vôbec lacná, k základnej cene 5 000 dolárov musí jeho budúci majiteľ pridať ďalších 5 200!

ZDROJ | 9to5Mac

Spomínaná grafická karta Radeon Pro Vega 64X pre iMac Pro až tak veľmi nenabúra rozpočet, je to „len“ 700 dolárov navyše.

Pozrite siApple iMac Pro – delo s 18-jadrovým procesorom príde koncom roka

Apple zároveň znížilo ceny niektorých nižších konfigurácii, napríklad 64 GB RAM klesla o 50 percent. Zlacnel aj 4 TB SSD disk, ceny sú však stále pre bežného používateľa astronomické. No iMac Pro nie je pre bežného smrteľníka.

ZDROJ | Apple

Apple tak vyhovel požiadavkám používateľov, ktorým sa zdali obe série (iMac aj iMac Pro) výkonovo zastaralé. Na druhej strane však necháva pôvodný dizajn, ktorý poznáme už od roku 2012.

O týždeň, 25. marca, má Apple naplánovanú konferenciu. Práve tam sa očakávalo predstavenie nového hardvéru. Teraz to vyzerá tak, že upgradované modely uvoľnila firma teraz, aby mala viac priestoru a pozornosti na hlavné prekvapenie. Bude to nová streamovacia služba?

ZdrojApple,9to5Mac

Komentáre k článku