237. deň: rozuzlenie Samsung vs. Apple a návrat LG medzi špičku

Samsung a Apple zúrivo bojujú na viacerých frontoch po celom svete, našťastie ide iba o súdnu vojnu. Jedna veľká sa dnes končí v Južnej Kórei a verdikt je pomerne zaujímavý. To chystaný smartfón od LG je doslova vzrušujúci, ale dokáže výrobcu vrátiť medzi špičku?

V dnešných článkoch sme sa venovali týmto témam:

Temple Run: v roli Indiana Jonesa na úteku

Aerofex Speeder: Bicykel, ktorý lieta nad zemou

Vyhrajte CEWE FOTOKNIHU za 50 € a zľavový kupón pre všetkých

 

Dôležitý verdikt súdu v USA je na spadnutie, v Kórei už je hotovo. Súd rozhodol, že obe firmy sa navzájom poškodili a sú povinné nahradiť si škody – Samsung Applu vyše 22 000 dolárov, protistrana asi 17 000, nejde teda o žiadne horibilné sumy. Došlo aj na zákazy predaja zariadení v Kórei, no keďže ide o prístroje starších generácií, opäť žiadny prevrat. Čo je dôležité, súd neuznal Applu jeho smiešny „patent na obdĺžnik“ – Samsung žiadne dizajnové patenty neporušil.

Apple iPad

LG ako výrobca mobilov už dlho mlčí, chystá však poriadny výstrel. Smartfón s najefektívnejším a bezkonkurenčne najvýkonnejším procesorom, štvorjadrovým Snapdragon S4, inak ako delo označiť nemožno.

Ak máte radi bicykle a technológie, Ecogear Ecoxpower je práve pre vás. Pri pohybe bicykla súčasne nabíja batérie vo svetlách a v iPhone/Android smartfóne ukrytom vo vodotesnom obale, ktorý navyše nebráni ovládaniu dotykom.

Ecogear Ecoxpower

Nemôžete si spomenúť na názov filmu, pamätáte si iba herecké obsadenie? Žiadny problém s jednoduchou aplikáciou od slovenských vývojárov. Po komplexnejšie informácie už musíte siahnuť v databázach IMDB alebo ČSFD.

Cinotic

V jednoduchosti je krása, to je hlavné heslo Microsoftu pri modernizácií dizajnu. Po novom logu OS Windows a balíka Office gigant zmenil aj logo firmy.

Zdroj a foto: Engadget, Geeky Gadgets

Komentáre k článku