132. deň: Apple a Samsung držia mobilný trh v hrsti

Trh mobilných telefónov pri svojej nestabilite vždy prináša množstvo hrozieb i výziev, a tak je mnoho výrobcov ako na hojdačke raz v zisku, raz v strate. Takáto vyhrotená situácia ale zrejme ešte nenastala. EÚ sa našťastie len na konkurenčný boj nespolieha a pristupuje k ďalšej prínosnej regulácií.

Nezabudnite sa zúčastniť v ďalšej súťaži a pozrieť si ranné články:

Odpovedajte a vyhrajte funkčný HP batoh až s 20 komorami!

Najmenší biznis notebook HP naživo zo Šanghaja

Skupina Telefónica zavádza lacnejší dátový roaming – 25 MB – 2 €/deň!

Instagram ako reálny štvorcový foťák s okamžitou tlačou fotografií?

Návrat ku koreňom BlackBerry

Panasonic Lumix SZ1 a SZ7: 10x zoom, Full HD video… neurazia

 

Dvaja sa topia v peniazoch, ostatní prežívajú

Na mobilnom trhu nastal zaujímavý stav. Dvaja výrobcovia držia v rukách až 99 % dosiahnutých ziskov, posledné percento má HTC a všetci ostatní sú za posledný kvartál v strate. Dúfajme, že sa situácia trochu zmierni a nejde o vymieranie zdravej konkurencie.

Rozloženie zisku z mobilov podľa Asymco

Roaming opäť lacnejší, tentokrát dáta

Európsky parlament odhlasoval príjemné zníženie roamingových dát v krajinách EÚ. Od prvého júla tak za prenesený megabajt nezaplatíte viac než 70 centov, o rok neskôr sa má hranica posunúť na 45 a v roku 2014 na fantastických 20 centov. Popravde, takéto ceny nemáme na niektorých predplatenkách ani doma.

EÚ

Bezdrôtová klávesnica s NFC

Technológia NFC je vďaka jednoduchosti a nízkej spotrebe energie vhodná aj na použitie v bezdrôtovej klávesnici. K tej od nórskej firmy one2TOUCH stačí priložiť mobil a písať. Dá sa pohodlne zložiť a batéria jej vydrží 800 hodín písania. Cena nie je známa.

Xbox s Kinectom len za 99 $

Áno, v USA už Microsoft začal predávať populárnu hernú konzolu Xbox 360 vrátane pohybového snímača Kinect za fantastických 99 dolárov. Pre porovnanie, u nás len samotný senzor stojí 140 €. Má to však jeden háčik – povinné dvojročné využívanie Xbox Live Gold služieb za 15 $ mesačne. To je ďalších 360 dolárov, ale pre mnohých je to výborná ponuka.

Microsoft Xbox 360 + Kinect

Ďalší krok vo vývoji dotykových displejov?

Displej snímajúci dotyk je dnes úplne bežná vec, ale čo keby dokázal rozpoznať aj jeho silu, teda tlak? Prinieslo by to nemalé zefektívnenie používania. Snáď sa tvorcom projektu podarí presadiť ho u výrobcov.

Zdroj a foto: Engadget, Microsoft

Komentáre k článku