123. deň: Nokia sa rozpredáva, Microsoft „rozhadzuje“

Dlhodobé partnerstvo medzi softvérovým gigantom Microsoft a výrobcom mobilov Nokia by malo priniesť výhody obom stranám. Dnešné novinky však ukázali, ako veľmi sa tieto dve firmy líšia. Skype vylepšuje svoju Android aplikáciu, Samsung predstavuje najtenšiu optickú mechaniku sveta.

Neprehliadnite dnešné detailné články:

Nokia nešéfuje, no neodchádza

Philips predstavil dva projektory s veľkosťou mobilného telefónu

Premena iPadu na MacBook Air za 200 dolárov

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (57. časť)

Vertu na predaj

Nokia zatiaľ ešte pokračuje v úpadku a potrebuje finančné prostriedky. Okrem prepustených zamestnancov si to odnesie aj divízia luxusných mobilov Vertu, ktorá má byť predaná za 200 miliónov eur.

Vertu

Microsoft chce ovládnuť e-knihy

Partner Nokie má, zdá sa, opačné problémy. Spolu s firmou Barnes & Noble, výrobcom e-čítačiek Nook, vytvoril vďaka investícii 300 miliónov dolárov joint venture, čo Microsoftu pomôže zasiahnuť razantnejšie do oblasti elektronickej literatúry.

Nook

Skype pre Android aktualizovaný

Vylepšenia nastali v oblasti výdrže batérie, pribudla možnosť posielať priateľom fotografie a videá. Tiež sa rozšíril zoznam podporovaných prístrojov. Ak Skype na androide ešte nemáte, stiahnuť ho môžete tu.

Skype pre Android

Najtenšia mechanika sveta

Optické mechaniky sú síce na ústupe, ale viacerí by ich využili aj v kombinácii s ultrabookom či tabletom. Externá jednotka od Samsungu je hrubá iba iba 14 mm, vystačí si s jedným USB portom (vrátane napájania) a rozumie si dokonca aj s Androidom 3.1 a vyšším.

Samsung DVD mechanika

Kinect od Lenova

Lenovo konečne na trh (aspoň na čínsky) uviedlo dlho odkladanú pohybovú konzolu Eedoo CT510. Problém je len v tom, že je viac než o tretinu drahšia ako Xbox 360 s populárnym Kinectom a ešte má horšiu výbavu.

Lenovo Eedoo CT510

Zdroj a foto: Engadget, Geeky Gadgets, Vertu

Komentáre k článku