120 Hz displeje sú už dnes štandardom, príkladom je Oppo K9 Pro

ZDROJ | Oppo

Kým sa fanúšikovia smartfónov od Apple dočkali 120 Hz obnovovacej frekvencie až tento rok a aj to iba v „Pro“ sérii, vo svete Androidov ide už o tak bežnú vec, že ju dokážu ponúknuť aj 300-eurové smartfóny.

Na čínsky trh v týchto dňoch zamieri nový smartfón Oppo K9 Pro vybavený 6,43“ OLED obrazovkou s Full HD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Dotyk smartfón spracováva pri frekvencii 180 Hz a zahanbiť sa nedá ani kvalitou vykreslenia farieb, kde pokrýva 100 % farebného spektra DCI-P3. Poteší aj maximálnym jasom až 800 nitov, vďaka čomu podporuje aj štandard vysokého dynamického rozsahu HDR10.

ZDROJ | Oppo

V displeji má Oppo K9 Pro osadený 16 Mpx selfie fotoaparát a na zadnej strane zas trojicu fotoaparátov na čele so 64 Mpx hlavným fotoaparátom, ktorý dopĺňa 8 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát a 2 Mpx makro fotoaparát. Len pre zaujímavosť, prakticky rovnakú zostavu fotoaparátov ponúka aj včera predstavený Xiaomi Civi.

ZDROJ | Oppo

Tento kúsok má však pod povrchom 6nm čipset MediaTek Dimensity 1200 doplnený o maximálne 12 GB RAM a 256 GB úložisko typu UFS 3.1. Na tom všetkom beží operačný systém Android 11 s nadstavbou ColorOS 11.3. Keďže ide o pomerne výkonný čipset, Oppo do svojej novinky osadilo aj chladenie pomocou pary, ktoré má znížiť teplotu čipsetu až o 17 stupňov Celzia.

ZDROJ | Oppo

Tento hardvér bude napájať batéria s kapacitou 4 500 mAh a podporou rýchleho nabíjania výkonom až 60 W. Ako upozorňuje aj portál GSMArena, Oppo dalo v tomto prípade bokom svoje nabíjacie štandardy SuperVOOC s výkonmi 50 a 65 W a pre tento model nastavilo špeciálnu hodnotu bez presného, marketingového názvu.

ZDROJ | Oppo

Ako sme už naznačili v úvode článku, Oppo K9 Pro sa cenovo zaradí do strednej, až nižšej-strednej triedy smartfónov, hoci výbavou určite nesklame. Na čínskom trhu bude už v najbližších dňoch dostupný v čiernej a modrej farbe v 8/128 GB verzii v prepočte už od 291 € a v 12/256 GB verzii od 360 €. Či sa táto novinka objaví aj na európskom trhu, je v tejto chvíli otázne.

ZdrojOppo

Komentáre k článku