114 miliónov $ za to, že Tim Cook vydrží v Apple do roku 2025?

ZDROJ | Apple

Tim Cook bude minimálne 5 rokov šéfom Apple. Aby si to náhodou nerozmyslel (= nekúpila ho iná spoločnosť), získa poriadne tučný balík akcií. K nim sa pridajú ďalšie, v závislosti od zisku spoločnosti.

Len nedávno obletela svet správa, že sa z generálneho riaditeľa Apple stal dolárový miliardár. Predstavenstvo známej spoločnosti z Cupertina je presvedčené, že Cook je nenahraditeľný inovátor s citom firemné hodnoty a integritu. Dostal ponuku, ktorá sa nedá odmietnuť.

Pozrite siApple má hodnotu viac ako 1 000 000 000 000 dolárov

Podľa pracovnej zmluvy dostane Tim Cook kompenzáciu vo výške 667 974 časovo obmedzených akciových jednotiek (RSU). Tie majú dnes hodnotu 76 miliónov $, budú mu vyplácané postupne až do roku 2023.

V prípade, že Tim bude plniť plány, môže získať ďalších 331 987 RSU, čo by v dnešných cenách predstavovalo neskutočných 114 miliónov $!

Pripomíname, že Cook je výkonným riaditeľom Apple od augusta 2011. V poslednom čase sa čoraz častejšie uvažuje o tom, ako dlho bude pre Apple naďalej pracovať. Cook pred pár dňami povedal, že si nedokáže predstaviť svoj život bez toho, aby nepôsobil v Apple. Agentúra Bloomberg uviedla, že v budúcnosti by mohol byť šéfom Apple jeho súčasný prevádzkový riaditeľ Jeff Williams.

Samozrejme, Tim Cook nie je jediný, kto si namastí vrecká. Ani ostatní manažéri na tom nebudú zle, teda aspoň v prípade, že to v Apple vydržia ešte 5 rokov. Luca Maestri, Deirdre O’Brien a Jeff Williams získajú spolu 178 128 akcií. Rovnako ako v prípade ich šéfa, polovica z týchto RSU bude udelená v rokoch 2023 až 2025, zvyšok dostanú po splnení plánov.

ZDROJ | Apple

Používateľom výrobkov Apple ostáva len dúfať, že potom, ako tento rok dostanú hodinky, tablety a iPhony bez nabíjačiek a slúchadiel, v budúcich rokoch ich už nebude čakať ďalšie nemilé prekvapenie v podobe radikálnych úspor na príslušenstve.

Holt, niekto je rád, že v čase korony nedostane padáka, iného si musia zaviazať tučnou nádielkou akcií. Každému podľa jeho zásluh?

ZdrojSEC,Macrumors

Komentáre k článku