114. deň: tlačiť v 3D sa už dajú aj lieky

3D tlačiarne sú sčasti hrôzostrašný, sčasti rozprávkový, no určite revolučný produkt. V poslednom čase sa množia správy, čo všetko už je možné na nich vytlačiť a ako to môže zmeniť svet. Okrem domácich lekární dnešný deň priniesol aj zaujímavé príslušenstvo či obrovský displej od HP.

Vyberať je z čoho aj v dnešnej ponuke článkov:

O2 Paušál: totálne novinky s revolučným, ale drahým flatom

TIPA AWARDS 2012: najlepšie foto produkty pre nenáročných

Vystri sa, hovorí váš počítačový monitor

Testujeme aplikácie a hry pre iOS (59.časť)

 

Aj lieky už bude stačiť vytlačiť

Na Glasgowskej univerzite sa vedcom podarilo pomocou bežných 3D tlačiarní vytvoriť polymérový gél, ktorý je výborným podkladom pre chod chemických reakcií a teda aj výrobu liekov priamo v tlačiarni. Objav vyvoláva množstvo otáznikov a teórií uplatnenia.

University Glasgow

Stačí 132 palcov?

Veľké dotykové „monitory“ sú extrémne drahé a iný nebude ani 132“ (335 cm) multitouch obor HP s 4K rozlíšením. Vybavený je sklom Gorilla Glass, nech sa vám tá 100 000-eurová hračka len tak nerozbije. HP VantagePoint je z pochopiteľných dôvodov ponúkaný iba biznis sfére.

HP VantagePoint

Klávesnica za 180 €?

Japonská firma Elecom už do sveta vypustila veľa zaujímavého, hoci drahého príslušenstva – napríklad Bluetooth skladaciu alebo dokonca projekčnú klávesnicu. Ani dnešná novinka nevyzerá zle, ale nejde nám do hlavy, čo na nej môže stáť 180 €.

Elecom Bluetooth klávesnica

Bicykel od Googlu

Čakali ste, že vlastný návrh bicykla od Googlu bude prekypovať technológiami? Tak to ste sa mýlili, retro vozítko pre 10 000 zamestnancov hlási príslušnosť k výrobcovi azda len farbami. Medzi hlavné požiadavky patrili bezpečnosť, komfort a nízke výrobné náklady.

Google bicykel

Netradičné „cyklorádio“

Ešte raz o bicykloch. Počúvanie hudby počas jazdy môže byť problém, našťastie sa ale v KickStarteri objavilo špeciálne riešenie. Montáž SleekSpeak-u je jednoduchá, pozícia pevná, pripojenie cez Bluetooth, cena 69 € a vraj vyprodukuje až 80 dB.

SleekSpeak

Zdroj a foto: coolmaterial.com, Engadget, Geeky Gadgets

Komentáre k článku