10 krajín s najväčším počtom mobilov

ZDROJ | Sony

Správy väčšiny internetových portálov v poslednej dobe zahltila informácia o tom, že India sa stala krajinou, v ktorej je viac ako miliarda používateľov telefónov. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, v ktorých krajinách je v súčasnosti najviac mobilov? Už nemusíte, my vám totiž prinášame zoznam 10-tich krajín s najväčším počtom mobilných telefónov.

samsung_galaxy_s6_edge_plus_31
ZDROJ | Samsung

 

1. Čína

Prvenstvo v počte používateľov mobilných telefónov stále patrí Číne. Tá má totiž v súčasnosti niečo viac ako 1,27 miliardy používateľov mobilných telefónov. Pri viac ako 1,3 miliardy obyvateľoch to znamená, že 97 ľudí zo 100 má mobilný telefón.

2. India

Ako už určite viete India sa nedávno dostala na druhé miesto. Počet používateľov mobilných telefónov v tejto krajine totiž prekročil jednu miliardu. Pri počte obyvateľov na úrovni 1,29 miliardy má teda 93,2 ľudí zo sto mobilný telefón.

3. USA

Oproti druhému miestu je v prípade Spojených štátov citeľný jasný prepad. Na stovku obyvateľov tu však pripadá 103,1 mobilných telefónov. No aj napriek tomu je počet mobilných telefónov v krajine „len“ niečo viac ako 327 miliónov.

Microsoft Lumia 550 TB_02

Pozrite si11 najlepšie zarábajúcich šéfov technologických spoločností

4. Brazília

Pre niekoho možno prekvapenie, ale štvrtá priečka patrí Brazílii kde je v súčasnosti približne 284 miliónov mobilných telefónov. Pri počte obyvateľov na úrovni 201 milónov to však znamená, že na 100 obyvateľov pripadá 141,3 mobilných telefónov.

5. Rusko

Piate miesto pripadlo Rusku. Jeho obyvatelia v súčasnoti používajú viac ako 256 miliónov mobilných telefónov. Na sto obyvateľov Ruska tak pripadá 155,5 mobilných telefónov. V počte mobilov na obyvateľov tak Rusko prekonáva aj Brazíliu.

6. Indonézia

Šiesta priečka patrí Indonézii. Na stovku obyvateľov v tomto prípade pripadá viac ako 99,68 mobilných telefónov. Celkovo tak má Indonézia viac ako 236 miliónov mobilných telefónov.

7. Nigéria

Siedme miesto je doslova prekvapením. Kto z vás by si myslel, že takto vysoko sa umiestni práve Nigéria. Práve tu totiž na stovku obyvateľov pripadá viac ako 94,5 mobilných telefónov. Pri celkovom počte obyvateľov na úrovni viac ako 177 miliónov to činí 167 miliónov mobilných telefónov.

Sony Xperia Z5 Compact 05
ZDROJ | Sony

Pozrite si10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov

8. Pakistan

Ďalšie prekvapenie, Pakistan na ôsmom mieste. S počtom obyvateľov na úrovni viac ako 180 miliónov má 77 ľudí zo sto mobilný telefón. Aj napriek tomu je však celkový počet mobilných telefónov v krajine viac ako 140 miliónov.

9. Bangladéš

157 miliónov obyvateľov Bangladéša má dokopy viac ako 133 miliónov mobilných telefónov. Na stovku obyvateľov tak pripadá 84,95 mobilných telefónov.

10. Japonsko

Na desiatom mieste sa s počtom viac ako 121 miliónov mobilných telefónov umiestnilo Japonsko. Pri viac ako 127 miliónoch obyvateľoch tejto krajiny to znamená, že zo stovky obyvateľov má mobilný telefón 95,1.

Komentáre k článku