10. generácia čipov Intel, Ice Lake, je oficiálne vonku

ZDROJ | Intel

Ohromný grafický výkon bez dedikovanej grafickej karty, superrýchle pripojenie, silná podpora AI a komplikované názvy. Intel chce 10. generáciou svojich čipov spôsobiť revolúciu.

Intel 10. generáciu procesorov s kódovým označením Ice Lake poodhalil už počas tohtoročného Computexu, ktorý sa konal v máji v Taipei. Čo vtedy spoločnosť prezradila sme vám priniesli v článku 10. generácia 10nm CPU čipov od Intel ustojí hry v 1 080p bez GPU. Čipy sa už dostali do oficiálneho predaja a Intel vyložil všetky karty na stôl.

ZDROJ | Intel

Jedenásť nových procesorov 10. generácie je navrhnutých tak, aby maximalizovali výkon v notebookoch z kategórie 2v1. Na PC prinesú výkonnú umelú inteligenciu, väčšina z nových čipov má grafiku Intel Iris Plus, ktorá je postavená na úplne novej architektúre, a všetky ponúknu Intel Wi-Fi 6 (Gig1) a Thunderbolt 3. Všetko toto integrované do SoC čipu vďaka 10nm technológii a jedinečnej architektúre.

Ice Lake čipy sú vôbec prvé, ktoré sú navrhnuté pre umelú inteligenciu pre notebooky kategórie 2v1. Spoločnosť Intel preto musela zapracovať na niekoľkých nových funkciách a schopnostiach.

ZDROJ | Intel

Intel Deep Learning Boost sa má postarať o maximalizáciu výkonu CPU pri procesoch ako vylepšenie obrazu, indexovanie fotografií alebo realistických efektoch. GPU má k dispozícii až jeden teraflop výkonu, čo má výrazne urýchliť, napríklad, zvyšovanie rozlíšenia videa v reálnom čase. Riešenie Intel Gaussian & Neural Accelerator (GNA) je vyhradené pre činnosti na pozadí, s tým že má maximálne znížiť spotrebu energie na tieto procesy.

Pozrite si10. generácia 10nm CPU čipov od Intel ustojí hry v 1 080p bez GPU

Absolútnym esom v rukáve má byť kompletne nová grafika Intel Iris Plus, ktorá dokáže v plnej miere nahradiť dedikované grafické karty. Výkon by mal byť na tak vysokej úrovni, že umožní hranie niektorých hier v rozlíšení 1080p a editovanie 4K videí by už nemalo byť doménou len tých najvýkonnejších počítačových zostáv. Nová GPU pritom podporuje štandard displejov Adaptive Sync od spoločnosti VESA.

Nižšie si pozrite tabuľku s podrobnou špecifikáciou všetkých jedenástich čipov. Kategória Y sú ultratenké počítače, kategória U sú štandardné notebooky. Novou generáciu čipov sa bohužiaľ skomplikujú aj názvy. Na obrázku nižšie si môžete pozrieť rozlúštenie kódového označenia.

ZDROJ | Intel

 

ZDROJ | Intel

Zdrojnewsroom.intel.com

Komentáre k článku