10. generácia 10nm CPU čipov od Intel ustojí hry v 1 080p bez GPU

ZDROJ | Intel

Najnovšie CPU čipy zrejme nebudú v notebookoch potrebovať dedikovanú grafickú kartu. Medzigeneračný nárast je obrovský.

Intel sľuboval, že ich najnovšia generácia 10nm CPU notebook čipov, bude obsahovať integrovanú grafiku s výkonom viac ako jeden teraflop. Čo to v reálne môže znamenať odhalila spoločnosť na práve prebiehajúcom Computexe 2019.

Aký výkonnostný nárast 10. generácie čipov od Intelu teda bude? V rozlíšení 1080p by mal byť nárast v prípade CS:GO 72 %, pri Overwatch 42%. Čo príjemne prekvapí je, že nové čipy zvládnu tento výkon bez pomoci dedikovaných GPU.

ZDROJ | Intel

Ako tomu však pri benchmarkoch priamo od výrobcov býva, treba si všímať aj malé písmenká. Väčšina testovaných hier mala rozlíšenie nastavené na čo najnižšiu kvalitu a pri väčšine chýba údaj o FPS. napriek tomu je medzigeneračný výkonnostný nárast úchvatný.

Pozrite siČo prinesie Computex 2019? Novinky chystá AMD, ASUS, Intel a ďalší giganti

Reportér portálu engadget.com, Devindra Hardawar, píše, že počas živej demonštrácie CS:GO v 1080p, 10nm Ice Lake dosiahol framerate cez 70 FPS. Hra plynulo bežala aj starších čipoch, no pri v prípade Ice Lake bola citeľne plynulejšia. Viac o nových čipoch Intel prezradí v najbližších dňoch na Computex 2019.

AKTUALIZOVANÉ: Intel oficiálne predstavil 10. generáciu 10nm Intel Core s kódovým označením Ice Lake

Ice Lake, 10. generácia 10nm Intel Core čipov s grafikou Iris Plus prichádzajú s masívnou podporou umelej inteligencie. Spoločnosť v tlačovej správe uvádza, že čipy ponúknu 5-násobné zrýchlenie AI, približne dvojnásobný grafický výkon a takmer 3-krát rýchlejší bezdrôtový prenos.

ZDROJ | Intel

Desiata generácia Intel Core procesorov ponúkne vysoko výkonú umelú inteligenciu, ktorá pracuje s Intel Deep Learning Boost. 10nm procesory sú postavené na architektúre jadra, ktorá dostala označenie Sunny Cove. Nové čipy budú používané od Intel Core i3 po Intel Core i7, do 4 jadier a 8 vlákien, 4.1 max turbo a frekvencie grafiky do 1.1 GHz.

Pozrite siASUS ZenBooky a VivoBooky dostanú vylepšený ScreenPad 2.0

Čipy sú navrhnuté tak, aby ponúkli vysoko výkonú umelú inteligenciu v notebookoch, pričom medzigeneračný nárast má byť 2,5-násobný, vďaka technológií Intel DL Boost, ktorý výrazne znižuje latenciu. Prepracovaná architektúra čipov má ponúknuť jeden teraflop výkonu.

O grafický výkon sa stará Intel Iris Plus, ktorá je založená na architektúre Gen11. Intel uvádza, že takto dosiahol až dvojnásobný výkonnostný nárast, v porovnaní s predošlou generáciou čipov. Používatelia tak môžu dosiahnuť plynulé zobrazovanie v kvalite zodpovedajúcej 4K HDR s miliardou farieb, hrať hry s dvakrát rýchlejším FPS6 a kvalitu zobrazenia 1080p na veľkom množstve populárnych hier.

Nová generácia Intel čipov prvýkrát ponúkne integrovanú konektivitu pomocou Thunderbolt 3 a Intel Wi-Fi 6 od Gig +, vďaka čomu by sa malo dať dosiahnuť trikrát rýchlejší bezdrôtový prenos dát. Vďaka Wi-Fi 6 je možná rýchlosť presahujúca 1 Gbit/s.

 

Zdrojengadget,intel

Komentáre k článku