ZUK Z2 Pro so 6 GB RAM a 3D dizajnom „za babku“

Spoločnosť ZUK, patriaca pod koncern Lenovo, predstavila nový špičkový smartfón Lenovo ZUK Z2 Pro, ktorý je pripravení šliapnuť na krk mobilným lídrom.

ZUK Z2 Pro 01
ZDROJ | ZUK

Nie je to len odvážne tvrdenie „od úst“. Stačí sa naň bližšie pozrieť ako zvonka, tak aj zvnútra a nikoho nenechá na pochybách, že výrobca to myslí vážne.

Kovová konštrukcia doplnená sklom v uhladenom a elegantnom 3D dizajne je prešpikovaná najnovšími technológiami.

ZUK Z2 Pro 08
ZDROJ | ZUK

 

Pozrite siLenovo posiela svoj ZUK Z1 s Cyanogen OS 12 aj mimo Čínu

Displej s uhlopriečkou 5,2 palca má Full HD rozlíšenie a je technológie Super AMOLED. Podľa výrobcu dosahuje jas až 500 nitov. Má veľmi tenký, takmer neviditeľný rámik.

ZUK Z2 Pro 11
ZDROJ | ZUK

O chod smartfónu ZUK Z2 Pro sa stará momentálne najvýkonnejší procesor Snapdragon 820 spolu s grafikou Adreno 530. Výrobca sa pochválil, že vďaka plnému využitiu výkonu procesora dosiahol v teste AnTuTu úctyhodných takmer 145 tisíc bodov.

ZUK Z2 Pro 13
ZDROJ | ZUK

Implementovaným systémom v Z2 Pro je Android 6.0.1 s nadstavbou ZUI 2.0. Jeho plynulému chodu majú prospieť aj veľkosti RAM pamätí. Niššia verzia bude mať 4 GB RAM a vnútorný priestor veľkosti 64 GB. Vyšší variant bude mať, ako jeden z prvých, RAM veľkú až 6 GB. Pri ňom je vnútorná pamäť 128 GB.

ZUK Z2 Pro 09
ZDROJ | ZUK

V závese výbavy smartfónu ZUK Z2 Pro nezostávajú ani fotoaparáty. Predný má senzor s rozlíšením 8 Mpx a svetelnosť f/2.0. Zadný fotoaparát so snímačom ISOCELL má 13 Mpx rozlíšenie. Jeho svetelnosť má výborný parameter f/1.8.

ZUK Z2 Pro 12
ZDROJ | ZUK

O rýchle a spoľahlivé zaostrovanie sa stará fázové PDAF a kontinuálne CAF. Optická stabilizácia napomôže kvalitným fotografickým výstupom a dvojtónový LED blesk správnemu prisvetleniu tmavej scény.

Smartfón ZUK Z2 Pro je vybavený množstvom senzorov. Zo všetkých spomeňme hlavne snímač odtlačkov v tlačidle Domov pod displejom. Za zmienku stoja aj senzor tepovej frekvencie, UV a HAL senzor.

Samozrejmosťou je podpora 4G+ VoLTE i dual band Wi-Fi. Poteší aj prítomnosť konektora USB Type-C 3.1. O zásobovanie energiou sa stará batéria s kapacitou 3 100 mAh.

Výrobca novinku prezentoval v dvoch farebných prevedeniach, Titanium Black a Ceramic White. No a cena? Držte sa. Verzia so 6 GB RAM bude v prepočte stáť približne 370 €.

ZdrojZUK

Komentáre k článku