ZTE nubia Z17 – vlajková loď, ktorú budete chcieť

Čínsky výrobca ZTE doteraz nemal vlajkovú loď, ktorá by bola konkurencieschopná tým najlepším na trhu. Všetko sa však mení s príchodom ZTE nubia Z17.

Spoločnosť ZTE nie je na trhu nováčikom. Priniesla niekoľko zariadení, ktoré stoja za zváženie. Majú v sebe najlepšie vybavenie, no vždy im niečo chýba. Akýsi sexepíl, vďaka ktorému by ich smartfóny zažiarili podobne ako tie od renomovaných výrobcov. A nepomohol tomu ani Cristiano Ronaldo.

Všetko by sa ale mohlo zmeniť s predstavením novej vlajkovej lode, ZTE nubia Z17. A nebude to len preto, že novinka stavila na poriadnu hardvérovú výbavu. Konečne sa človeka, ktorý ju má aj opýtate, aká je to značka.

ZDROJ | ZTE

Prvá vec, ktorá zaujme bude 5,5-palcový displej, ktorý minimálne na fotkách pôsobí, akoby skutočne nemal rámiky. Má rozlíšenie Full HD, pre niekoho málo, pre niekoho postačujúce.

Pozrite siZTE má prvé Android Wear hodinky ZTE Quartz

Čo však bude postačujúce pre každého bude najnovší Qualcomm Snapdragon 835. ZTE sa tak stáva druhým čínskym výrobcom, ktorý svoj smartfón osadil práve týmto procesorom. Tomu bude sekundovať pomaly už neuveriteľných 8 GB operačnej pamäte RAM. Na dáta bude mať používateľ priestoru taktiež dostatok, a to až 128 GB.

ZDROJ | ZTE

Na zadnej strane potom nájdeme dvojicu fotoaparátov s rozlíšením 12 a 23 Mpx. V tomto prípade slúži druhý snímač hlavne pri väčšej vzdialenosti, kedy pomôže dvojnásobný optický zoom či desaťnásobné digitálne priblíženie. Totožné riešenie má aj iPhone 7 Plus. Predná kamera má rozlíšenie 16 Mpx a clonové číslo f/2.0.

ZDROJ | ZTE

Novinkou je i rýchle nabíjanie od Qualcomm, a to už v štvrtej generácii. To umožní nabiť 3 200 mAh batériu z 0 na 50% za 25 minút. Nechýba ani funkcia NeoPower 3.0, ktorá ma po vypnutí niektorých menej podstatných procesov predĺžiť výdrž na dva dni používania.

Ďalej má ZTE nubia Z17 reproduktory Dolby Atmos, podobne ako ZTE Axon 7. Nájdeme tu tiež podporu IR na komunikáciu napríklad s televízorom, ale aj certifikát IP 67. Márne ale budete hľadať 3,5 mm jack.

ZDROJ | ZTE

ZTE nubia Z17 príde v piatich farebných odtieňoch a niekoľkých pamäťových variantoch. 6 GB RAM a 64 GB úložiska bude stáť 411 dolárov, 6 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte 499 dolárov a verzia s 8 GB RAM 583 USD.

ZdrojNubia

Komentáre k článku