Zoner Photo Studio X oslavuje, prináša špeciálny retušovací štetec

Český program pre správu a editáciu fotografií Zoner Photo Studio X prichádza s jesennou aktualizáciou. Tá prichádza po prvom roku existencie nového programu s dodatkom X. Absolútnou novinkou sú v module Vyvolať retušovacie nástroje, ktoré so svojimi možnosťami nemajú u iných editorov konkurenciu. Čo tým Zoner myslí?

ZDROJ | Zoner

Unikátny Štetec

Prelomovou novinkou jesennej aktualizácie je unikátny retušovací štetec v nedeštruktívnom module Vyvolať. Tento Štetec vôbec ako prvý na svete dovoľuje kombináciu viacerých masiek a zároveň viac ťahov v rámci jednej masky.

Každý jednotlivý ťah je pritom možné kedykoľvek upraviť či zmazať bez toho, aby snímka stratila kvalitu. Automatické dohľadávanie zdrojovej oblasti pre retuš navyše výrazne prispieva k urýchleniu práce.

Experimenty s vrstvami úprav

Taktiež modul Editor získava nové funkcie. Základné úpravy expozície, farieb, úrovni či kriviek môže teraz užívateľ aplikovať do samostatnej vrstvy úprav, ktorú je možné kedykoľvek editovať. Jednotlivé vrstvy tak nemusí opakovane duplikovať a rôzne varianty úprav vyskúša rýchlejšie a pohodlnejšie.

Editor klipov s podporou videa a fotiek

Tvorba prezentácie z dovolenky či strih videa z oslavy budú hračkou s novým nástrojom Video v module Vytvoriť. Videa je v ňom možné strihať, ovládať ich hlasitosť a kombinovať ich s fotkami a hudbou.

Ovládanie tabletom aj nedeštruktívne

Podpora prítlaku pre grafické tablety je späť v ZPS. A vďaka postaveniu na čerstvej technológii Windows Ink je v oveľa lepšej kondícii. Grafici teraz môžu pomocou prítlaku ovplyvňovať priemer, krytie, hustotu, rozmazanie a u štetcov aj rozostup.

Funkcia je dostupná nielen v module Editor, ale tiež v module Vyvolať. A práve s možnosťou ovládať prítlakom toľko parametrov nedeštruktívne, je ZPS X vôbec prvé na svete.

Jednoduchšia tlač dokumentačných fotiek

Hlavne firemných zákazníkov poteší návrat indexových výtlačkov do ZPS. Tlač portfólia, dokumentačných fotografií či náhľadov fotiek s popiskami na jednu stránku je teraz záležitosťou niekoľkých kliknutí.

Menu indexových výtlačkov sa umiestnilo v module Vytvoriť a ponúka viac možností formátovania než predtým. Užívateľ si môže vybrať zo šablón či sám nastaviť rozloženie obrázkov, vzhľad papiera a vytvoriť doplňujúci text.

Medzi ďalšie novinky jesennej aktualizácie má patriť aj rýchlejšie načítanie zložiek s väčším množstvom obrázkov, podpora online-only súborov v úložisku OneDrive či lepšie ilustrácie hraníc rozmazania štetcov.

Pribudli tiež klávesové skratky pre rýchle povolenie a zakázanie masiek, či pre zobrazenie iba masky. ZPS X si po novom rozumie s tracklogy bez výškových informácií a z RAW formátov z nových fotoaparátov vrátane Nikonu D7500 a Canonu 6D Mark II.

ZDROJ | Zoner

„Máme za sebou prvý rok predplatného, takže ho môžeme vyhodnotiť. Schopnosť sústrediť sa na jeden program nám uvoľnilo naše ruky a vývojári robia masívne aktualizácie každé tri mesiace. Celkový objem noviniek, ktoré sme uviedli za uplynulý rok, by sme uviedli takmer za dva roky. Môžem za celý tím s hrdosťou povedať, že sme dodržali sľuby spojené s predplatným a rozhodne nemienime spomaľovať,” zhrnul uplynulý rok produktový manažér Jan Kupčík.

Plná verzia Zoner Photo Studia X je k stiahnutiu a vyskúšaniu na 30 dní zadarmo na webe www.zoner.sk. Používatelia, ktorým už vypršala skúšobná verzia a ZPS X si nezakúpili, si môžu novú aktualizáciu vyskúšať bezplatne na 10 dní.

ZDROJ | Zoner

ZdrojZoner

Komentáre k článku