ZeTime – hybridné hodinky s dotykovým displejom

ZeTime sú unikátnymi hybridnými hodinkami. Majú displej i ručičky, široké využitie i dobrú výdrž batérie. A cena? Tiež nie je zlá.

Tí, ktorí žijú technikou si určite všimli nový trend s názvom wearables. Do tejto skupiny zapadajú všetky inteligentné doplnky, ktoré môže používateľ nosiť.

Segment inteligentných hodiniek delíme na dve hlavné skupiny. Smart hodinky a hybridné hodinky. Tie prvé ponúkajú klasický displej, väčšiu funkcionalitu, no za to slabú výdrž batérie rovnajúcu sa dňom. Naopak hybridné hodinky toho vedia pomenej, no vydržia i mesiac.

ZDROJ | Indiegogo

ZeTime sú ale výnimkou. V 39 či 44 milimetrovom ciferníku údajne švajčiarskej kvality z nerezovej ocele nájdeme klasické ručičky, ale i displej. Ten je dotykový, ale ovládať ho môžete i korunkou na boku. Zobrazovacia technológia je TFT, celý panel potom pokrýva zafírové sklo.

Technológia AlwaysOn tak logicky nie je dostupná a ani potrebná. Ručičky sú mechanické, a teda ukazujú čas stále, dokonca sa automaticky prispôsobia časovému pásmu. Zaujímavé tiež je, že v prípade interakcie s displejom sa automaticky ručičky nastavia do horizontálnej polohy pre lepšiu čitateľnosť.

Pozrite siSkagen Hagen Connected – smart hodinky bez potreby nabíjania?

ZeTime využívajú farebný displej na zobrazovanie všetkých možných notifikácií. Od volajúcich, cez SMS, rôzne aplikácie, až po sociálne siete. Môže sa ale stať, že svoj obľúbený titul si na hodinky nestiahnete, a to z dôvodu absencie Android Wear.

ZDROJ | Indiegogo

Hodinky však potešia športovcov. Disponujú všetkými bežnými funkciami, medzi ktoré patrí i krokomer, merač vzdialenosti, kalórií, dokonca aj srdcového tepu. Navyše sú odolné voči vode, a to až do 30 metrov.

Samozrejmosťou je aj aplikácia, s ktorou wearables komunikujú. Spojenie bude prebiehať cez Bluetooth vo verzii 4.2.

Najlepšou správou bude výdrž batérie. Na to, že hodinky sa dajú považovať za plnohodnotné smartwatch je mesiac používania bez potreby nabíjania úctyhodný údaj, čo poviete? Kapacita batérie je pritom len 200 mAh, pre porovnanie Samsung Gear S3 majú 380 mAh a v našom teste vydržali len 3 dni.

ZDROJ | Indiegogo

ZeTime príde v troch variantoch, Original, Premium a Elite a dvoch spomínaných veľkostiach. Maloobchodná cena bude začínať na 200 dolároch, no ak vás projekt zaujal, stále máte možnosť predobjednať si 44 milimetrovú alternatívu radu Original za 150 dolárov.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku