YouTube má úplne nové logo, ale aj nové funkcie

Google, teda Alphabet, materská spoločnosť svetoznámeho videostreamingového portálu YouTube po prvýkrát v histórii zmenila jeho logo. Okrem toho ale pribudli nové funkcie a zmenil aj aj dizajn mobilnej i desktopovej aplikácie.

ZDROJ | YouTube

YouTube bude mať po novom výrazne odlišné logo. Kým v minulosti bolo vždy slovo Tube v akejsi červenej rúrke, teraz bude názov YouTube úplne čistý. Rúrka sa presťahovala pred logo, pričom obsahuje aj tlačidlo prehrávania. Inak povedané, Google vyčistilo logo a známa ikona aplikácie sa presunula pred logo.

ZDROJ | YouTube

Za 12 rokov existencie sa pomaly menil aj vzhľad mobilnej i desktopovej služby. Pred mnohými rokmi bol YouTube veľkým chaosom a dizajn nepripomínal niečo, z čoho by sa mohol stať najnavštevovanejší portál sveta s videami.

ZDROJ | YouTube

YouTube v desktop verzii výrazne schudol, zmizli zbytočné prvky a nahradila ich čistota Material dizajnu. Navyše je v desktop verzii možné prepnúť zobrazenie do nočného režimu s tmavými farbami. Na to bude stačiť kliknúť na svoj profil a zapnúť nočný režim. Ten však pre našinca ešte nie je k dispozícii.

Zmenou prešla, resp. ešte prejde mobilná aplikácia. Aj tá sa výrazne vyčistila. Navigačný panel sa v aplikácii presunul dole, pričom v ňom nájdete nielen tlačidlo na domácu obrazovku, ale aj rýchly prístup k odoberaným kanálom či trendovým videám.

Oficiálnou novinkou, ktorú YouTube doteraz na mobilných zariadeniach iba testoval, je možnosť zrýchlenia alebo spomalenia prehrávania.

Novinkou je aj možnosť sledovania videí nielen po šírke (horizontálne), ale aj po výške (vertikálne). V oboch prípadoch sa obraz prispôsobí pomeru strán displeja aj vo fullscreen režime. Počas sledovania videa pritom môžete prehliadať aj ďalšie podobné videá.

ZDROJ | YouTube
ZDROJ | YouTube

Žiaľ, nie všetky novinky sú dostupné pre všetkých používateľov. YouTube ich bude uvoľňovať postupne.

ZdrojYouTube

Komentáre k článku