Xmarton – naučte svoje auto novým kúskom

Chceli by ste svoje auto vylepšiť o smart funkcie? Riešením môže byť český produkt Xmarton, ktorý váš automobil prepojí so smartfónom.

Z funkcií môžete napríklad zistiť, kde sa auto nachádza alebo ho dokonca môžete aj ovládať. Nepredstavujte si však niečo na štýl šoférovania cez smartfón ako pri novom Mercedese, ale skôr sa jedná o ovládanie smeroviek pre nájdenie auta v podzemnom parkovisku alebo zamykanie a odomykanie na diaľku.

Výhodou napríklad bude možnosť zablokovania štartovania pri neoprávnenom pohybe auta. Ako to vlastne funguje? Do auta si necháte nainštalovať zariadenie Xmarton v servise, ktoré sa následne prepojí so smartfónom. V špeciálnej aplikácii nechýbajú informácie o stave, polohe a jazdách vozidla. Okrem toho si môžete navoliť aj ostatných členov rodiny, ktorí budú mať k ovládaniu auta prístup.

ZDROJ | Xmarton

Pozrite siMercedes-Benz novej Triedy S poskytne inteligentné jazdenie ďalšej úrovne

Čo sa týka pohodlia, Xmarton disponuje funkciami ako ovládanie okienok a dvier, prehľad o polohe a nádrži auta. Z hľadiska bezpečnosti budete hneď vedieť o prípadnej nehode či kontakte s autom.

Ak vás produkt od našich českých susedov zaujal, Xmarton si môžete predobjednať už teraz. Samotná montáž trvá približne štyri hodiny. Zoznam podporovaných áut zatiaľ zahŕňa takmer všetky autá Volkswagen, Škoda, niekoľko Citröenov, Hyundai a Renault. Autori však sľubujú, že zoznam sa bude rozširovať.

ZDROJ | Xmarton
ZDROJ | Xmarton

Pozrite siCadillac Super Cruise dvíha štandard pre autonómnu jazdu po diaľnici

Cena základného balíka je nastavená na 399 eur, v rámci ktorej dostanete motnáž jednotky, aplikáciu, konektivitu v rámci celej EÚ, prevádzku na 3 mesiace zdarma, možnosť pripojenia až 5 telefónov k jednému zariadeniu a podporu zákazníckej linky.

Po troch mesiacoch bude potrebné platiť poplatok 6,66 eur až 9,30 eur v závilosti od balíčka. Pri ročnom balíku za 79,90 vás mesačná platba vyjde len na 6,66 eur, pri polročnom balíku za 47,90 vás mesačný poplatok bude stáť 7,98 eur a pri trojmesačnom balíku za 27,90 eur vás bude stáť mesačný poplatok 9,30 eur.

ZDROJ | Xmarton

ZdrojXmarton

Komentáre k článku